لوگو دکتر محمد مهدی سالم
دکتر محمد مهدی سالم

بلفاروپلاستی یا جراحی زیبایی پلک + نمونه کار

بلفاروپلاستی یا جراحی زیبایی پلک یکی از جمله اقداماتی است که برای اصلاح افتادگی پلک انجام می شود. آیا نمونه کار های بلفاروپلاستی را دیده اید؟ آیا می دانید جراحی زیبایی پلک چه تاثیری در زیبایی چهره دارد؟ آیا نمونه کارهای آن را دیده اید؟ دراین مقاله از سایت دکتر محمد مهدی سالم به هر آنچه لازم است در خصوص جراحی زیبایی پلک بدانید، خواهیم پرداخت. بنابراین اگرمیخواهید بدانید این جراحی علاوه بر زیبایی چشم درچه مواردی تاثیر گذار است، این مقاله را بخوانید.

بلفاروپلاستی چیست؟

بلفاروپلاستی، جراحی زیبایی پلک است. در طی بلفاروپلاستی، جراح چین‌های پلک‌ها را برش می‌دهد تا پوست و ماهیچه‌های افتاده را اصلاح کند و چربی اضافی را از بین ببرد. جراح با بخیه های حل شونده ریز به پوست، بخش های برش خورده در جراحی را پیوند می زند. به این ترتیب افتادگی پلک برطرف می شود و چین و چروک های آن از بین خواهد رفت. برای انجام آن لازم است به بهترین دکتر بلفاروپلاستی در تهران مراجعه کنید.

نمونه کارهای واقعی بلفاروپلاستی

در ادامه مقاله نمونه کار های جراحی زیبایی دکتر محمد مهدی سالم را ببینید

بلفاروپلاستی
نمونه کار جراحی زیبایی پلک

بلفاروپلاستی چگونه انجام می شود؟  

اگر قصد انجام بلفاروپلاستی را دارید، قطعا لازم است بدانید بلفاروپلاستی چگونه انجام می شود؟ به همین دلیل ما مراحل انجام آن را برای شما شرح خواهیم داد.

در مراحله اول لازم است اقدامات لازم جهت عدم احساس درد صورت بگیرد. این جراحی تحت بیهوشی و یا بی حسی موضعی انجام می شود. به این ترتیب شما در مراحل مختلف جراحی دردی احساس نخواهید کرد.

 • در مراحله بعدی برش در ناحیه پشت پلک و در امتداد چشم ایجاد می شود. بلفاروپلاستی ممکن است برای پلک بالا یا پایین انجام شود.
 • در مرحله بعد ممکن است بخشی از پوست و چربی پشت پلک شما برداشته شود و در عضلات آن نیز تغییر ایجاد شود.
 • در مرحله بعد پوست برش خورده پشت پلک شما بخیه می شود. معمولا در این مرحله از بخیه های جذبی استفاده می شود.

مراقبت های بلفاروپلاستی را جدی بگیرید

مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی باعث می شود هرچه زودتر دوران نقاهت بعد از جراحی را سپری کنید. از جمله مراقب های بعد از آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • زمانی که احساس خستگی می کنید استراحت کنید. ددر این دوران ممکن است چشمان شما زودتر خسته شود.
 • پس از جراحی سعی کنید تا چند روز سر خود را بالا نگه دارید.
 • برای حدود ۲ هفته یا تا زمانی که پزشکتان بگوید مشکلی ندارد از لنز استفاده نکنید.
 • مایعات فراوان بنوشید.
 • برای مدتی لازم است از رانندگی اجتناب کنید.
 • از انجام تحرکات بدنی شدید خودداری کنید.
 • برای کاهش تورم از کیسه یخ استفاده کنید اما از تماس مستقیم یخ و یا فشار در نواحی جراحی شده جدا خودداری کنید.
 • از چشمان خود درمقابل نور خورشید محافظت کنید.

رعایت نکات بالا باعث می شود دوران نقاهت کوتاه تری بعد از انجام جراحی زیبایی پلک داشته باشید.  

عمل بلفاروپلاستی درمانی

۰۰:۲۷
truncate dir-rtl

درمان سرطان پوست صورت با حفظ عملکرد عصب پیشانی

سن مناسب انجام بلفاروپلاستی

یکی از سوالات متداول کسانی  که می خواهند جراحی زیبایی پلک انجام دهند، این است که چه سنی برای بلفاروپلاستی مناسب است؟ سن ایده آل برای انجام این جراحی زیبایی، ۳۰ سالگی به بالا در نظر گرفته می شود. اما از آنجایی که افتاگی پلک می تواند دلایل ارثی و ژنتیکی نیز داشته باشد، این جراحی در سنین پایین تر نیز معمول است. مراجعان برای انجام جراحی زیبایی پلک لازم است حداقل ۱۸ سال را داشته باشند.

برای انجام بلفاروپلاستی متخصص مراجعه کنید

برای انجام بلفاروپلاستی لازم است به متخصص مراجعه کنید. این مورد را جدی بگیرید. در صورت عدم مراجعه به متخصص ممکن است شما دچار عوارض بعدی شوید.از جمله خطرات تهدید کننده این جراحی زیبایی ممکن است سلامت و زیبایی پلک شما را تهدید کند. عفونت و خونریزی، خشکی چشم، مشکل در بستن چشم، وجود جای زخم قابل توجه حتی تا مدت ها بعد از انجام جراحی، آسیب به عضلات چشم، تغییر رنگ پوست و درموارد نادر تاری دید و از دست دادن بینایی می تواند از عوارض بلفاروپلاستی باشد.

در صورت وجود عوارض غیر قابل جبران ممکن است جراحی های ترمیمی توصیه شود. در صورت برداشت پوست به میزان زیاد، لازم است پوست از نواحی  دیگر نظیر پیشانی به پشت چشم پیوند بخورد. بنابراین برای انجام این اقدام لازم است به متخصص مراجعه کنید تا با جلوگیری از عوارض مجبور به جراحی مجدد بلفاروپلاستی نشوید.

سوالات متداول

دکتر محمد مهدی سالم

دکتر محمد مهدی سالم

دکتر محمد مهدی سالم متخصص گوش، حلق وبینی و جراحی سروگردن دارای اعتبار بورد تخصصی گوش، حلق و بینی و جراحی سر و گردن (دارای رتبه برتر و جزء ۱۰ درصد اول بورد تخصصی کشور در سال ۹۴)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری مطلب

فهرست محتوا
نمونه‌کار‌های بیشتر...