لوگو دکتر محمد مهدی سالم
دکتر محمد مهدی سالم

تزریق چربی به صورت با ماندگاری بالا

با بالا رفتن سن ممکن است حجم چربی پوست کاهش پیدا کرده و در نتیجه چین و چروک و خشکی پوست افزایش پیدا کند، تزریق چربی به صورت یکی از پرطرفدارترین و بهترین روش‌ها برای جوانی دوباره صورت به حساب می‌آید. از این روش می‌توان برای پر کردن تمام قسمت‌های صورت استفاده کرد و زیبایی صورت را افزایش داد، به دلیل اینکه از چربی‌های طبیعی بدن فرد برای تزریق به صورت استفاده می‌کنند در نتیجه این روش نسبت به مواد مصنوعی عوارض زیادی به همراه ندارد و اگر توسط یک پزشک ماهر انجام شود جزء بی خطر ترین و سالم ترین روش‌های جوانسازی پوست صورت به حساب می‌آید.

تزریق چربی برای جوانسازی صورت در کدام قسمت های صورت انجام می شود؟

پاسخ دکتر محمد مهدی سالم به این سؤال را بشنوید

نانوفت یک نوع جوانساز طبیعی است که می توان در زیر چشم استفاده کرد.

پیوند نانو چربی چیست؟

نانو چربی به فرآیندی اطلاق می شود که چربی برداشت شده را که از نظر اندازه بسیار بزرگتر است به شکل کوچکتر و ریزتر تبدیل می کند. این فرآیند همچنین باعث آزادسازی سلول های بنیادی چربی می شود که برای جوان سازی پوست نقش اساسی دارند. این روش چربی بسیار تصفیه شده ای را فراهم می کند که برای تزریق به لایه سطحی پوست مناسب تر است.

مزیت اصلی نانو چربی، جوانسازی پوست با بهبود تن و بافت است. این به ویژه هنگام درمان چین و چروک های ظریف و نواحی مانند گردن و اطراف چشم مفید است

تزریق چربی به پوست

تزریق چربی به صورت چیست؟

تزریق چربی به پوست یک روش جراحی زیبایی است و یکی از راه های درمان چین و چروک صورت است که در آن چربی از مناطق دیگری از بدن (مانند شکم یا بازو) جمع‌آوری شده و سپس به صورت تزریقی به مناطقی از صورت که نیاز به حجم بیشتردارند، تزریق می‌شود. این روش برای افزایش حجم لبها، پرکردن خطوط و چین‌وچروک‌های صورت و بهبود سطح پوست استفاده می‌شود.

کدام نواحی را می توان با انتقال چربی صورت درمان کرد؟

پیوند چربی صورت یک درمان موفقیت آمیز برای علائم رایج پیری صورت، مانند خطوط ریز، کیسه های چشم، خطوط اخم و گونه های فرورفته است. این روش می تواند یک صورت نحیف و خسته را به چهره ای شاداب، چاق و جوان تبدیل کند. حجم گونه ها، لب ها و چشم ها را باز می گرداند و در نتیجه ظاهری جوان تر پیدا می کند.

انتقال چربی به صورت می تواند نواحی مختلف صورت را هدف قرار دهد. این یک انتخاب محبوب برای ترمیم گونه های فرورفته است، که یک عارضه جانبی رایج پیری است که در نتیجه کاهش رسوبات استخوانی و چربی ایجاد می شود. با انتقال چربی به گونه ها می توان گونه های برجسته مرتبط با جوانی را ترمیم کرد. علاوه بر این، انتقال چربی صورت می تواند گودی در شقیقه ها و پیشانی را که در نتیجه روند پیری ایجاد می شود، برطرف کند.

انتقال چربی زیر ابروها می‌تواند ابروها و پلک‌های بالایی را بلند کند و در نتیجه ظاهری جوان‌تر و با چشم‌های گشاد داشته باشد. برای افراد مسن تر، پیوند چربی صورت می تواند به طور موثری از دست دادن بافت را بازگرداند و چانه نوک تیز را تغییر شکل دهد.

انتقال چربی صورت را می توان با درمان های دیگر ترکیب کرد و ممکن است در کنار لیپوساکشن برای کانتور کردن سایر قسمت های بدن مانند معده یا ران ها در نظر گرفته شود. چربی اضافی استخراج شده در طول لیپوساکشن را می توان به جای دور انداختن، برای پیوند چربی صورت استفاده کرد.

آیا من برای پیوند چربی صورت مناسب هستم؟

هرکسی که مایل است با بازگرداندن حجم از دست رفته صورت خود را جوان کند، علاوه بر آن وضوح کانتور را بهبود بخشد.

همچنین مهم است که بیماران مقداری چربی اضافی داشته باشند که می توان آن را با لیپوساکشن جمع آوری کرد تا به صورت تزریق شود.

بیمارانی که سالم هستند کاندیدای بسیار خوبی برای پیوند چربی هستند.

تزریق چربی به صورت چه مراحلی دارد؟

افرادی که متقاضی تزریق چربی به صورت هستند ممکن است در ابتدا سوال کنند که این فرآیند چگونه انجام می شود؟ بهتر است بدانید پزشک در ابتدا از قسمت‌های بدن شما که معمولاً ران و پهلو است چربی برداشته و سپس آن را به قسمت مورد نظر پوست صورت وارد می‌کند، برای این کار از سوزن‌های مخصوص استفاده می‌کنند؛ این عمل به شکل سرپایی و با بی حسی موضعی انجام می‌گیرد و نیازی به بستری شدن یا بیهوشی ندارد.

درمان فلج ناکامل صورت با تزریق بوتاکس

قبل از انجام تزریق چربی برخی افراد باید آزمایش انجام دهند تا پزشک مطمئن شود از نظر جسمی سالم می‌باشند علاوه بر این سوزن مخصوص ممکن است چندین بار برای برداشتن چربی به منافذ پوست وارد شود، پس از تزریق، چربی‌ها بلافاصله از طریق سیستم خون رسانی جذب بافت پوست می گردند. برای این کار شما باید به یک پزشک حاذق و ماهر که تجربه کافی در این کار دارد مراجعه کرده و سپس با اطمینان زیاد اقدام به تزریق چربی به صورت کنید.

چربی برای تزریق به پوست از کجا گرفته می‌شود؟

چربی مورد استفاده در تزریق به پوست از مناطق دیگری از بدن شما جمع‌آوری می‌شود. معمولاً مناطقی مانند شکم، به شکل لیپوساکشن (جمع‌آوری چربی از طریق لیپوساکشن) استفاده می‌شوند. چربی جمع‌آوری شده پس از پالپه کردن و پالپه‌گیری، آماده برای تزریق به مناطق مورد نیاز در صورت می‌شود.

آیا نتایج تزریق چربی به پوست دائمی هستند؟

با افزایش سن، بدن ما کلاژن کمتری تولید می کند که منجر به افتادگی و چین و چروک می شود. پیوند چربی صورت یک روش موثر برای پر کردن گودی ها و مناطقی چربی در آن تحلیل رفته و بازگرداندن حجم از دست رفته صورت است. در مقایسه با درمان‌های غیرجراحی مانند تزریق ژل به صورت، پیوند چربی صورت نتایج طولانی‌تری و رویکرد ارگانیک‌تری ارائه می‌دهد، زیرا از سلول‌های چربی بدن شما استفاده می‌کند.

حدود ۵۰ تا ۷۰ درصد از سلول های چربی از فرآیند انتقال جان سالم به در می برند و یک اثر دائمی ایجاد می کنند. در مقابل، نتایج فیلرهای پوستی پس از شش ماه از بین می رود و ماندگار نیست و محدودیت‌هایی برای تزریق هم‌زمان وجود دارد.

پیوند چربی صورت یک روش کم تهاجمی است، به این معنی که زمان بهبودی حداقل است. همچنین می‌توان آن را با روش‌های دیگر مانند مینی لیفت صورت یا بلفاروپلاستی ترکیب کرد تا نتایج را بیشتر کند.

از بین رفتن بخشی از چربی در مدت کوتاه بعد تزریق چربی:

۱. جذب ناقص: بخشی از چربی تزریق شده ممکن است به طور ناقص جذب شود و در نتیجه به مرور زمان از بین برود. علت اصلی جذب ناقص معمولاً به عدم اتصال دائمی بین سلول‌های چربی تزریق شده و بافت اطراف مربوط می‌شود.

۲. تغذیه ناکافی: چربی‌های تزریق شده نیاز به تغذیه مناسب دارند تا بتوانند در محل تزریق زنده بمانند. در صورت عدم تأمین تغذیه کافی، سلول‌های چربی ممکن است نتوانند زنده بمانند و از بین بروند.

۳. فشار محیطی: فشار محیطی روی سلول‌های چربی می‌تواند باعث رشد ناقص و تخلیه آنها شود. در برخی موارد، فشار محیطی از طریق فعالیت عضلانی، یا فشار پوستی می‌تواند تأثیرگذار باشد.

برای همین امر چربی در ابتدا بیش از حد مورد نیاز تزریق می شود و بعد از بین رفتن سلول های چربی به علت عدم پیوند مقدار باقی مانده به حد طبیعی و نرمال می رسد. و بخشی از این پری به علت تورم است که بعد مدتی از بین می رود.

توصیه های مهم قبل از تزریق چربی به صورت

قبل از مراجعه به یک پزشک با تجربه و ماهر و تزریق چربی به صورت باید یک سری کارهای مهم را انجام داده تا این عمل با موفقیت بیشتری انجام شده و نتیجه بهتری برای شما داشته باشد؛ در زیر به مهمترین کارهایی که چند هفته قبل از تزریق چربی باید انجام دهید اشاره می کنیم:

  • حتماً با مصرف زیاد مایعات مانند آب پوست خود را آبرسانی کنید، مصرف آب قبل از انجام این عمل بسیار مهم است و در آماده کردن بیشتر پوست شما کمک می‌کند.
  • یک ماه قبل از انجام این عمل کشیدن سیگار و قلیان را ترک کنید.
  • اگر از داروهای ضد التهاب استفاده می‌کنید بهتر است در صورت امکان و زیر نظر پزشک مصرف آن را قطع کرده یا در مورد مصرف آنها با پزشک خود مشورت کنید.
  • قبل از انجام این کار شرایطی را فراهم کنید تا برای چند روز پس از انجام این عمل مجبور به ترک خانه نشوید و برای بهبودی سریعتر مدت معینی را استراحت کنید.

افرادی که سابقه سرطان در خانواده دارند باید با پزشک خود در مورد تزریق چربی و هر نوع جراحی تزریقی مشورت کنند. در خصوص سابقه سرطان در خانواده، نگرانی‌های خاصی وجود دارد که باید مورد بررسی قرار گیرند. در برخی موارد، پزشک ممکن است توصیه کند که از روش‌های دیگری برای بهبود ظاهر پوست استفاده شود به جای تزریق چربی.

مزیت تزریق چربی به صورت

برای بسیاری از افراد که دارای افتادگی پوست و چین و چروک هستند روش درمانی تزریق چربی به صورت مزیت های زیادی دارد؛

  1. برای بهبود بافت پوست و جوانسازی و محو چاله‌های ناشی از آکنه این روش گزینه مناسبی به حساب می‌آید.
  2. نسبت به روش‌های درمانی دیگر چربی سریعتر جذب می‌شود و به صورت مداوم نیاز به تکرار آن نیست.
  3. برای اصلاح بدشکلی و فرم دادن به صورت نیز این روش گزینه مناسبی است.
  4. به دلیل ماندگاری طولانی مدتی چند ساله ای که دارد، باعث شده است تا امروزه بسیاری از افراد تمایل به استفاده از آن داشته باشند.
  5. به جهت استفاده از چربی طبیعی بدن، شما می‌توانید با اطمینان بیشتری نسبت به مواد پرخطر، نسبت به تزریق آن اقدام کنید.

برای اینکه شما بتوانید نتایج مثبت و رضایت بخشی از تزریق چربی به صورت ببینید، باید به یک پزشک ماهر مراجعه کرده تا با اطمینان بیشتری اقدام به انجام این کار کرده و نتیجه ای سریع تر بگیرید.

لیفت آندوسکوپی صورت یا تزریق فیلر؟

اقدامات بعد از تزریق چربی به صورت

پس از انجام تزریق چربی به صورت شما باید حتماً تا چند هفته فعالیت‌های ورزشی سنگین و هوازی را کنار بگذارید، ورزش‌هایی مانند پیاده روی آهسته می‌تواند در این هنگام بسیار مفید باشد و از ایجاد لخته خون جلوگیری می‌کند ولی ورزش‌های سنگین در این مدت نباید انجام شود و شما در این مدت باید فقط به استراحت بپردازید.

به طور تقریبی دو الی سه هفته پس از تزریق چربی به پوست خود، شما باید از فعالیت‌های ورزشی مانند دویدن یا باشگاه رفتن خودداری کرده و فقط روزانه نیم ساعت پیاده روی بروید، علاوه بر این از انجام فعالیت‌های سنگین منزل و خم و راست شدن نیز خودداری نمایید. زیرا این کار می‌تواند باعث آسیب به صورت شده و عوارضی مانند ورم یا مشکلات دیگری را برای پوست شما به همراه بیاورد.

نتیجه گیری

اگر تمایل به رفع چین و چروک یا پر شدن قسمت‌های مختلف صورت خود بدون عوارض خطرناک و مواد مصنوعی و شیمیایی دارید، تزریق چربی به صورت یکی از سالم‌ترین و تضمین شده ترین راه ها به حساب می‌آید، شما با مراجعه به یک پزشک حاذق و باتجربه مانند دکتر سالم می توانید با خیال راحت از کیفیت بالا و ماندگاری چند ساله، انواع مشکلات و نواقص صورت خود را برطرف کنید.

دکتر محمد مهدی سالم

دکتر محمد مهدی سالم

دکتر محمد مهدی سالم متخصص گوش، حلق وبینی و جراحی سروگردن دارای اعتبار بورد تخصصی گوش، حلق و بینی و جراحی سر و گردن (دارای رتبه برتر و جزء ۱۰ درصد اول بورد تخصصی کشور در سال ۹۴)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری مطلب

فهرست محتوا
نمونه‌کار‌های بیشتر...