لوگو دکتر محمد مهدی سالم
دکتر محمد مهدی سالم

تفاوت لیفت صورت و فیلر براساس فاکتورهای موثر در جوانسازی پوست

تفاوت لیفت صورت و فیلر در روش آنها جهت بهبود ظاهر و جوانسازی پوست و ساختار چهره هستند. هر دو روش به طریقه‌های مختلفی از جمله افزایش و تقویت حجم، کاهش چین و چروک، و بهبود تناسب و تعادل صورت اعمال می‌شوند، ولی نوع روش و سایر فاکتورهای موثر بر روش ها با هم متفاوت است. در این مقاله به بررسی جزئیات و تفاوت‌های بیشتر بین این دو روش پرداخته خواهد شد.

لیفت-صورت-یا-فیلر

تفاوت لیفت صورت و فیلر از جهت جوانسازی صورت

لیفت صورت یک روش جراحی است که با کشیدن و جابجایی بافت‌های پوستی و عضلانی، از روند پیری و آسیب پوستی جلوگیری می‌کند. از طرفی، فیلر صورت یک فرآیند غیرجراحی است که با استفاده از تزریق مواد مخصوص به مناطق مورد نیاز صورت، حجم را افزایش داده و چین و چروک‌ها را پر کرده و صورت را جوان‌تر و شاداب‌تر نمایان می‌کند.

اگر تمایل به لیفت صورت و جوانسازی صورت خود با روشی کم تهاجمی هستید، فیلر روش مناسبی است.

بیشتر بخوانید: تمامی نکات مهم لیفت صورت که باید بدانید!!

تفاوت لیفت صورت با فیلر

حال که با هر دو روش و فرآیند آنها آشنا شدید، به بررسی تفاوت آنها به صورت جزئی و فاکتورهای موثر می پردازیم.

۱-تفاوت نواحی تزریق لیفت صورت با فیلر

لیفت صورت با برش و کشیدن پوست صورت اقدام به حذف چین و چروک های صورت و افتاد گی پوست صورت و جوانسازی صورت می کند.

ولی فیلر با هدف جوانسازی و زیبایی صورت به نواحی زیر تزریق می شود:

  • رفع چین و چروک های متوسط تا عمیق چهره
  • بهبود حجم صورت.
  • افزایش حجم لب ها
  • به بینی جهت فرمدهی بینی
  • بر طرف کردن خطوط عمیق خط لبخند

۲-تفاوت ماندگاری لیفت صورت با فیلر

لیفت صورت به روش مینی لیفت یا لیفت کامل بین ۳ تا ۱۰ سال ماندگاری دارد. در صورتی که فیلر بین ۶ ماه تا ۲ سال ماندگاری دارد.

۳- تفاوت کاندیدای مناسب  لیفت صورت با فیلر

لیفت صورت برای افراد میانسال و افراد جوان در بازه سنی ۳۵ تا ۶۵ سال بسیار مناسب است. فیلر جامعه هدف بزرگتری داشته و جوانان بالای ۱۸ سال می توانند با تزریق فیلر اقدام به اصلاح صورت و بهبود صورت خود کنند.

بیشتر بخوانید: کاندیدای مناسب برای لیفت صورت

۴- تفاوت کاربرد درمان لیفت صورت با فیلر

تزریق فیلر با هدف و کاربرد افزایش حجم و کاهش چین و چروک یا خطوط ریز پوست  استفاده می شود. لیفت صورت جهت سفت کردن پوست صورت و رفع افتادگی های پوست کاربرد دارد.

۵- تفاوت عوارض لیفت صورت با فیلر

هر دو روش عوارض بسیار کمی دارند. هر دو روش عوارضی چون درد، تورم و حساسیت دارند و پس از چند روز رفع می شوند.

۶-تفاوت دوره نقاهت لیفت صورت با فیلر

تزریق فیلر دوره نقاهت نداشته و بلافاصله بعد از فیلر می توانید به انجام کارهای روزانه خود بپردازید. در صورتی که لیفت صورت نیاز به ۷ الی ۱۰ روز دوره نقاهت جهت کاهش کبودی، تورم و درد دارد.

۷- تفاوت مدت زمان نمایش نتایج لیفت صورت با فیلر

به دلیل تورم و کبودی نتایج لیفت صورت حدود ۳ تا ۶ ماه بعد از عمل نمایش داده می شوند. در صورتی که نتایج فیلر بعد از ۴۸ ساعت الی ۷۲ ساعت قابل نمایش است.

بیشتر بخوانید: بهترین سن لیفت صورت

لیفت-صورت-یا-فیلر -مناسب-من

لیفت صورت یا فیلر؟کدام برای من بهتر است؟

تصمیم بین لیفت صورت و فیلر بستگی به نیازها و هدف شما دارد. لیفت صورت یک روش جراحی است و معمولاً برای افرادی که پوست آن‌ها شروع به افتادگی کرده است و نیاز به بهبود تناسب و شکل صورت دارند، مناسب است. از طرفی، فیلرها موادی هستند که به طور موضعی در پوست تزریق می‌شوند و برای افرادی که نیاز به آبداری و جوان‌تر شدن فوری صورت دارند یا از جراحی های نیازی به جلوگیری دارند، مناسب است. برای انتخاب بهترین روش، مشاوره با یک پزشک متخصص و تجربه‌دار در زمینه زیبایی پوست و صورت اهمیت دارد تا بر اساس وضعیت و نیازهای شخصیتان تصمیم بهتری بگیرید.

بیشتر بخوانید: بهترین جراح لیفت صورت در تهران

خلاصه

تفاوت لیفت صورت و فیلر در روش و عملکرد آن‌هاست. لیفت صورت یک روش جراحی است که با کشیدن و تنیدگی پوست صورت سبب جوانسازی صورت می شود. فیلر صورت یک فرآیند غیرجراحی است که با تزریق مواد پر کننده به نقاط خاص صورت، حجم و پُری بخشیدن به محل‌های کم حجم و کاهش چین و چروک‌ها را فراهم می‌کند. لیفت صورت و فیلر تفاوت هایی در میزان برش، دوره نقاهت و کاربرد و… دارند.

دکتر محمد مهدی سالم

دکتر محمد مهدی سالم

دکتر محمد مهدی سالم متخصص گوش، حلق وبینی و جراحی سروگردن دارای اعتبار بورد تخصصی گوش، حلق و بینی و جراحی سر و گردن (دارای رتبه برتر و جزء ۱۰ درصد اول بورد تخصصی کشور در سال ۹۴)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری مطلب

فهرست محتوا
نمونه‌کار‌های بیشتر...