لوگو دکتر محمد مهدی سالم
دکتر محمد مهدی سالم

تفاوت لیفت کامل با مینی لیفت صورت در چه مواردی است؟

لیفت صورت یک تحول چشمگیر در حوزه زیبایی است که به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. این روش‌ها شامل مینی فیس لیفت و فیس لیفت کامل می‌شوند. در هر دو روش، توجه به لایه SMAS که یک لایه عمیق از فیبرهای عضلانی زیر پوست است، بسیار مهم خواهد بود. این لایه نه تنها سطح پوست را محکم می‌کند، بلکه باعث لیفت صورت می‌شود که نتیجه‌ای طبیعی و بادوام‌تر خواهد داشت. در ادامه مطلب قصد داریم تفاوت لیفت کامل با مینی فیس لیفت را مورد بررسی قرار دهیم.

تفاوت لیفت کامل با مینی لیفت صورت از دید دکتر سالم

قبل از بررسی تفاوت لیفت کامل با مینی لیفت صورت ، بهتر است تا با هر دو روش بیشتر آشنا شوید. مینی لیفت صورت یکی از روش‌های جوانسازی پوست است که معمولا افراد با مشکلات جزئی در پوست برای تقویت آن یا بالا بردن ناحیه پایینی صورت، به ویژه گونه‌ها و فک از آن استفاده می‌کنند.

بیشتر بخوانید: بهترین جراح لیفت صورت در تهران

از طرف دیگر، لیفت کامل صورت به تمام نواحی مورد نیاز برای لیفت صورت می‌پردازد. در این روش چربی‌های اضافی صورت، فک و گردن و بافت زیرین نیز حذف و یا به جای مناسب منتقل شوند. پوست صورت مجددا جمع شده و پوست اضافی برداشته می‌شود. در برخی موارد، ممکن است برای بهبود بیشتر پوست شل شده گردن، برش دومی در زیر چانه نیز لازم باشد.

تفاوت-لیفت-صورت-یا-مینی-لیفت

تفاوت لیفت کامل با مینی لیفت صورت

در ادامه برخی از تفاوت‌های لیفت کامل با مینی فیس لیفت را بیان می‌کنیم:

۱.تفاوت میزان برش در جراحی مینی لیفت صورت و لیفت کامل

در لیفت کامل صورت، برش‌ها بزرگتر و بیشتر در نواحی پوستی انجام می‌شوند. در این روش، معمولا با یک برش از خط موی شقیقه‌ها شروع شده و به اطراف گوش و سپس به پشت سر ادامه می‌یابد. در حالی که در مینی فیس لیفت، برش‌ها کوچکتر و محدودتر است که به ندرت نیاز به برش عمیق و بزرگ دارد و معمولا در شقیقه‌ها، اطراف گوش و در برخی موارد زیر لب بالا یا پایین پلک انجام می‌شود.

۲.تفاوت عوارض جراحی مینی لیفت صورت و لیفت کامل

لیفت کامل صورت ممکن است با عوارض بیشتری مثل خونریزی، سوراخ‌های قابل مشاهده و آسیب به عصب‌ها و بافت‌های اطراف همراه باشد. در مقابل مینی فیس لیفت کمترین عوارض را دارد.

بیشتر بخوانید: عوارض لیفت صورت

۳.تفاوت جراحی‌های مکمل با جراحی مینی لیفت صورت و لیفت کامل

امکان انجام جراحی مکمل چون جراحی پلک، سانترال لب در کنار مینی لیفت صورت و لیفت کامل قابل انجام است. به طور کلی این جراحی‌ها تاثیرات مهمی در جوانسازی دارند و می‌توانند حدود ۵ تا ۱۰ سال ظاهر افراد را جوان‌تر از قبل کند.

۴.تفاوت مراقبت‌های بعد از جراحی مینی لیفت صورت و لیفت کامل

لیفت کامل صورت نیاز به مراقبت‌های بیشتر و دقیق‌تری بعد از جراحی دارد. این موضوع شامل استفاده از باندها و مراقبت از برش‌ها و زخم‌ها می‌شود. در حالی که در مینی فیس لیفت، مراقبت‌ها کمتر و ساده‌تر هستند.

۵.تفاوت هزینه عمل جراحی مینی لیفت صورت و لیفت کامل

برای تشخیص تفاوت لیفت کامل با مینی فیس لیفت می‌توان به هزینه هر کدام نیز توجه کرد. هزینه لیفت کامل معمولا بالاتر از هزینه مینی فیس لیفت خواهد بود، زیرا جراحی پیچیده‌تری دارد.

بیشتر بخوانید: هزینه لیفت صورت

۶.تفاوت دوره نقاهت جراحی مینی لیفت صورت و لیفت کامل

مینی لیفت صورت نسبت به لیفت کامل صورت نیاز به زمان بهبودی کمتری دارد. این بهبودی سریع‌تر به دلیل سبک تر بودن جراحی و برش‌های کوچکتر است.

۷.تفاوت مزایای جراحی مینی لیفت صورت و لیفت کامل

استفاده از هر دو روش علاوه بر جوانسازی پوست، می‌تواند به بیماران اعتماد به نفس بیشتری به افراد بدهد.

لیفت کامل صورت، نتایج بلند مدت و قابل مشاهده‌تری ایجاد می‌کند و برای افراد با افتادگی شدید پوست مناسب است. از طرفی، مینی فیس لیفت نیاز به زمان بهبودی کمتری دارد و برای افراد با افتادگی ملایم‌تر گزینه مناسبی خواهد بود که ظاهر طبیعی‌تری نیز دارد. 

بیشتر بخوانید: بهترین سن لیفت صورت

لیفت-صورت-یا-مینی-لیفت -کدام-مناسب-است

چطوری بفهمیم کدام نوع عمل برای ما مناسب است؟

لیفت کامل و مینی فیس لیفت دو روش جراحی هستند که بیشتر برای بهبود ظاهر صورت و کاهش علائم پیری مورد استفاده قرار می‌گیرند. لیفت کامل صورت، یک روش جراحی بزرگتر است که تمام صورت را در برمی‌گیرد و عملکرد عضلات و بافت‌های پوستی را بهبود می‌بخشد. اما مینی فیس لیفت یک روش جراحی کوچکتر است که فقط بر روی بخش‌های خاص صورت اعمال می‌شود.

به طور کلی، برای تعیین اینکه لیفت کامل یا مینی فیس لیفت برای شما مناسب‌تر است، توصیه می‌شود که با یک پزشک متخصص در این زمینه مشورت کنید. پزشک می‌تواند با بررسی نیازهای شما و ارزیابی وضعیت صورت، راهنمایی کند که کدام روش برای شما مناسب‌تر است.

بیشتر بخوانید: کاندیدای مناسب برای لیفت صورت

کلام آخر

لیفت صورت یکی از تحولات برجسته در زمینه زیبایی است. این جراحی دارای روش‌های مختلفی است که با توجه به نوع پوست، شکل صورت بیمار و صلاح‌دید پزشک مورد استفاده قرار می‌گیرند. لیفت صورت به دو روش کامل و مینی انجام می‌شود. هر روش لیفت صورت بر اساس نیازهای خاص هر بیمار انتخاب می‌شود و می‌تواند تاثیرات قابل توجهی در جوانسازی صورت داشته باشد. در این مقاله تفاوت لیفت کامل با مینی فیس لیفت را مورد بررسی قرار دادیم، امیدواریم که مطالب فوق برای شما مفید واقع شده باشند.

دکتر محمد مهدی سالم

دکتر محمد مهدی سالم

دکتر محمد مهدی سالم متخصص گوش، حلق وبینی و جراحی سروگردن دارای اعتبار بورد تخصصی گوش، حلق و بینی و جراحی سر و گردن (دارای رتبه برتر و جزء ۱۰ درصد اول بورد تخصصی کشور در سال ۹۴)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری مطلب

فهرست محتوا
نمونه‌کار‌های بیشتر...