لوگو دکتر محمد مهدی سالم
دکتر محمد مهدی سالم

جراحی ترمیمی بلفاروپلاستی (بلفاروپلاستی برای بار دوم)

بلفاروپلاستی ترمیمی، راهی برای اصلاحات مشکل پلک‌ها برای بار دوم است. این جراحی در میان افراد میانسال از محبوبیت زیادی برخوردار است، اما گاهی اوقات ممکن است که برای اولین بار مشکلاتی پس از آن به وجود بیاید که شما از نتایج نهایی آن راضی نباشید. در این صورت جراحی ترمیم بلفاروپلاستی، راهی برای رسیدن به نتیجه دلخواه شما خواهد بود. اما این جراحی چگونه انجام می‌شود؟ آیا عوارض دارد؟ همچنین بلفاروپلاستی برای بار دوم ممکن است برای کسانی که نیاز به تکرار نتایج دارند نیز موثر باشد. در ادامه به معرفی این روش و نکات مربوط به آن به طور کامل خواهیم پرداخت.

منظور از جراحی بلفاروپلاستی ترمیمی چیست؟

پس از این که جراحی بلفاروپلاستی را انجام دادید، پس از مدتی می‌توانید آن را تکرار کنید. این جراحی ترمیمی بیشتر برای کسانی در نظر گرفته می‌شود که از نتایج جراحی پلک خود ناراضی هستند و می‌خواهند که با جراحی پلک ثانویه دوباره به نتایج دلخواه خود برسند. مشکلات زیادی می‌تواند پس از جراحی رخ دهد که نواقص شکل چشم‌ها و نداشتن تجربه پزشک دو عامل اصلی هستند. اگر پزشک تجربه کافی نداشته باشد، ممکن است که نتایج جراحی پلک به کل منفی شود. با آنکه احتمال این موضوع در جراحی پلک کم است.

اقدامات لازم قبل از انجام بلفاروپلاستی چیست؟

بلفاروپلاستی برای بار دوم

در عمل مجدد بلفاروپلاستی بافت پلک و مناطق اطراف پلک به طور کلی اصلاح می‌شود تا هر گونه مشکل برطرف شود. اگر برای بار اول پزشک جراح مجربی را انتخاب نکرده‌اید، واجب است که برای بار دوم این کار را با دقت و تحقیقات بیشتری انجام دهید.

در این جراحی ممکن است نیاز باشد بخشی از پوست پیشانی شما برداشته شود و به پشت پلک شما پیوند زده شود. البته این مورد در هر کیس جراحی با توجه به نتیجه جراحی اولیه متفاوت است.

بلفاروپلاستی پلک پایین چگونه است؟

چرا به بلفاروپلاستی ترمیمی نیاز پیدا می‌کنید؟

جراحی بلفاروپلاستی می‌تواند مزایای زیادی برای افراد داشته باشد. این جراحی معمولا به عنوان یک جراحی مادام‌العمر در نظر گرفته می‌شود، با این حال، برخی افراد ترجیح می‌دهند که آن را برای بار دوم انتخاب کنند. جراحی ترمیمی بلفاروپلاستی یا بلفاروپلاستی برای بار دوم شایع نیست، اما توسط برخی افراد انجام می‌شود. کسانی که این جراحی را انجام می‌دهند، معمولا مدت زمان زیادی است که برای اولین بار جراحی بلفاروپلاستی را انجام داده‌اند. این جراحی می‌تواند نتایج فوق‌العاده‌ای باشد، اما در هر صورت نمی‌تواند روند پیری را متوقف کند. بیمارانی که پس از جراحی از پوست خود مراقبت نمی‌کنند، بیشتر به جراحی ترمیمی زیبایی پلک نیاز پیدا می‌کنند.

مشکلاتی که باعث جراحی ترمیمی پلک می‌شوند کدامند؟

اگر چه نتایج جراحی پلک معمولا طولانی مدت است، اما در مواقعی شما مجبور به تکرار آن خواهید شد. این مشکلات می‌توانند به شرح زیر باشند:

­­­گرفتن نتایج نامطلوب

اگر قبل از انجام این جراحی، تحقیقات زیادی کنید و پزشک متخصص دارای بورد تخصصی را نیز انتخاب کنید، ممکن است در مواقعی نتایج دلخواه خود را به دست نیاورید. این عوارض با این که نادر هستند، اما می‌توانند برخی اوقات رخ دهند. عدم تقارن چشم‌ها یکی از عوارض و نتایج نامطلوبی است که ممکن است بعد از جراحی پلک به وجود بیاید. در چنین مواقعی جراحی ترمیمی بلفاروپلاستی برای شما واجب خواهد شد. دکتر محمد مهدی سالم فوق تخصص جراحی صورت و گردن با رتبه برتر بورد تخصصی جراحی گوش و حلق و بینی هستند که تجربه موفق صدها جراحی در صورت از جمله بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین را دارند.

پیر شدن تدریجی

هر چه قدر که با عمل‌های زیبایی روند پیری را کند کنید، متوقف کردن آن امکان‌پذیر نخواهد بود. پس از مدتی شما مجبور خواهید بود که برای پوشاندن و از بین بردن آثار پیری در نواحی چشم، بلفاروپلاستی ترمیمی را انجام دهید. با گذشت زمان، چروک‌ها بیشتر می‌شوند و پوست اطراف چشم ممکن است آویزان شود. اگر این تغییرات قابل مشاهده باشند و اعتمادبه‌نفس فرد را از بین ببرند، می‌توان با استفاده از جراحی دوباره پاک، ظاهر آن را شاداب‌تر و جوان‌تر کرد.

اختلال در بینایی

گاهی  اوقات ممکن است نتایج عمل پلک دلخواه نباشد و پس از مدتی پوست شل شده و در بینایی فرد اختلال ایجاد کند. اگر این مشکلات به مرور بدتر شوند، بلفاروپلاستی ترمیمی می‌تواند میزان بینایی را به حالت اولیه بازگرداند.

بلفاروپلاستی ترمیمی

عمل ترمیم بلفاروپلاستی چگونه انجام می‌شود؟

اگر قصد انجام بلفاروپلاستی ترمیمی را دارید، باید بدانید که مانند هر جراحی ترمیمی دیگری، مدت زمان مشخصی باید از جراحی اول بگذرد تا همه عوارض و مشکلات پس از جراحی پلک ثانویه مشخص شود. هنگامی که صحبت از جراحی به میان می‌آید، بهتر است که به مدت شش ماه صبر کنید تا نتایج کل به دست بیاید، سپس اگر مشکلی وجود داشت برای عمل ترمیم بلفاروپلاستی اقدام کنید.

چه افرادی کاندید انجام بلفاروپلاستی برای بار دوم هستند؟

اگر احساس می‌کنید که نیاز به بلفاروپلاستی ترمیمی یا بلفاروپلاستی برای بار دوم دارید، واجب است که با پزشک خود مشورت کنید. به طور کلی این افراد کاندیدهای خوبی برای عمل مجدد بلفاروپلاستی هستند:

  • افرادی که پس از جراحی پلک برای اولین بار، تغییرات زیادی در ناحیه پلک آن‌ها رخ داده و باعث شده است که نتایج بلفاروپلاستی از بین برود.
  • کسانی که از نتایج جراحی خود راضی نیستند و مایل هستند با اصلاحات بیشتر در این ناحیه به نتیجه مطلوب خود برسند.
  • اگر مدت زیادی از اولین جراحی شما می‌گذرد و حس می‌کنید که چروک‌های دور چشم شما بیشتر شده‌اند، می‌توانید جراحی ترمیمی را امتحان کنید.

آیا جراحی مجدد بلفاروپلاستی عوارض دارد؟

اگر تصمیم به انجام این جراحی گرفته‌اید، باید بدانید که ممکن است عوارضی هم به دنبال داشته باشد. با انجام مجدد بلفاروپلاستی، پوست اطراف پلک‌ها ممکن است حساسیت زیادی پیدا کنند و بیش از حد نازک شوند. همین امر می‌تواند زمینه ایجاد چروک‌ها و لک‌های بیشتری را فراهم کند. احتمال ایجاد عفونت، زخم و تورم زیاد نیز خواهد بود. با این حال، بهتر است که قبل از بلفاروپلاستی ترمیمی حتما در مورد عوارض این جراحی ترمیمی زیبایی پلک با پزشک خود مشورت کنید.

دکتر محمد مهدی سالم

دکتر محمد مهدی سالم

دکتر محمد مهدی سالم متخصص گوش، حلق وبینی و جراحی سروگردن دارای اعتبار بورد تخصصی گوش، حلق و بینی و جراحی سر و گردن (دارای رتبه برتر و جزء ۱۰ درصد اول بورد تخصصی کشور در سال ۹۴)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری مطلب

فهرست محتوا
نمونه‌کار‌های بیشتر...