لوگو دکتر محمد مهدی سالم
دکتر محمد مهدی سالم

درمان فلج لب با تزریق بوتاکس

شاید در ارتباط با درمان فلج ناکامل صورت با تزریق بوتاکس زیاد شنیده باشید. امروزه درمان فلج لب با تزریق بوتاکس به عنوان یکی از بهترین روش های درمانی و زیبایی به شمار می رود که بسیاری از افراد از طریق آن می توانند مشکل چهره خود را تا حد زیادی برطرف سازند‌. فلج بلز یک بیماری بوده که طی سال ‌های اخیر بسیار شایع شده است و طی آن نیمی از صورت فرد فلج می گردد، اما امروزه روش ‌های زیادی برای بهبود عوارض ناشی از آن وجود دارد.

طی دو دهه اخیر درمان فلج لب با تزریق بوتاکس در تمام نقاط جهان رواج زیادی یافته و معمولاً افراد مبتلا به این عارضه می توانند از بوتاکس به عنوان یک درمان موثر استفاده کنند. در حقیقت بوتاکس یک نوع پروتئین است که از حرکت های غیر ارادی در قسمت های عضلانی صورت جلوگیری می نماید. از آن جایی که پس از فلج لب ممکن است در نواحی اطراف لب تنش های زیادی وجود داشته باشد، بوتاکس می تواند به آرام کردن این تنش ‌ها کمک کند. دقت داشته باشید که تزریق بوتاکس برای لب باید توسط یک پزشک متخصص و ماهر در این زمینه انجام شود. دکتر سالم به عنوان یکی از بهترین متخصصان در این حوزه است که با مهارت هر‌ چه تمام بوتاکس در نواحی لب را برای افراد مبتلا به فلج عصب صورت انجام می دهد.

بیشتر بخوانید: لیفت لب برای جوانسازی لب و چهره

مراحل تزریق بوتاکس لب برای اصلاح ناهماهنگی

از آن جایی که درمان فلج لب با تزریق بوتاکس از حساسیت زیادی برخوردار است می ‌بایست ابتدا با پزشک خود در این زمینه مشورت کنید و انتظارات خود را به طور کامل مطرح نمایید. در صورتی که به بیماری خاصی مبتلا هستید و یا از دارو های خاصی استفاده می کنید، بهتر است که حتماً پزشک خود را در جریان بگذارید. در صورتی که شرایط ویژه‌ ای داشته باشید پزشک برای شما محدودیت های غذایی و یا دارویی را اعمال خواهد کرد.

درمان فلج لب با تزریق بوتاکس

بیشتر بخوانید: مراقبت های بعد لیفت لب(سانترال لب) | راهنمای ۰ تا ۱۰۰

به منظور درمان فلج لب با تزریق بوتاکس، پزشک محل مورد نظر را به طور کامل ضدعفونی کرده و جهت بی حس نمودن ناحیه از پماد های بی حسی استفاده می کند. پزشک با توجه به نیاز شما حجم مناسبی از بوتاکس را به لب تزریق خواهد کرد، اما این فرآیند مدت زمان زیادی طول نخواهد کشید و به سرعت انجام می گردد. اگر چه تزریق لب در نگاه اول ساده و آسان به نظر می ‌رسد، اما مراجعه به یک متخصص با تجربه در این زمینه اهمیت زیادی خواهد داشت تا بهترین نتیجه را از بوتاکس به دست آورید.

درمان فلج لب تحتانی با بوتاکس توسط دکتر محمد مهدی سالم

۰۰:۰۴
truncate dir-rtl

درمان فلج لب تحتانی با بوتاکس | دکتر محمد مهدی سالم

ماندگاری بوتاکس لب چقدر است؟

درمان فلج لب با تزریق بوتاکس در اقدامات ترمیم عصب صورت برای همه ثابت نبوده و به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در ماندگاری بوتاکس متابولیسم بدن فرد خواهد بود. در صورتی که متابولیسم بدن شخص بالا باشد میزان ماندگاری بوتاکس نیز کمتر است و برعکس اگر متابولیسم بدن پایین باشد سطح ماندگاری بوتاکس نیز بالا تر خواهد بود‌. تعداد دفعات تزریق بوتاکس یکی دیگر از عوامل موثری است که در افزایش و یا کاهش ماندگاری آن نقش خواهد داشت‌. برند و مارک بوتاکس نیز تأثیر مستقیمی در میزان ماندگاری آن دارد و بهتر است که در این باره با پزشک خود مشورت نمایید.

یکی از نکات حائز اهمیت برای متقاضیان درمان فلج لب با تزریق بوتاکس هزینه آن می باشد. به طور کلی می‌ توان گفت که تعیین هزینه تزریق بوتاکس به عوامل گوناگونی بستگی دارد که یکی از اصلی ترین آن ها حجم بوتاکس خواهد بود و به میزانی که پزشک از مواد بیشتری استفاده کند بیمار نیز باید بهای بیشتری را بپردازد. میزان دستمزد پزشک، عمق ناحیه مورد نظر جهت بوتاکس از دیگر عواملی است که به طور مستقیم در تعیین قیمت آن تاثیر گذار می باشد. نوع و برند بوتاکس نیز یکی دیگر از عوامل حائز اهمیت است.

درمان فلج ناکامل صورت با تزریق بوتاکس توسط دکتر مهدی سالم

۰۱:۱۰
truncate dir-rtl

درمان فلج ناکامل صورت با تزریق بوتاکس | دکتر محمد مهدی سالم

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس در درمان فلج لب

با توجه به این که درمان فلج لب با تزریق بوتاکس ممکن است عوارضی را برای شخص به دنبال داشته باشد، فرد باید به مراقبت های پس از آن توجه کافی نماید. اگر چه ممکن است بعد از تزریق بوتاکس با عوارضی همچون سوزش، کبودی، تورم و غیره مواجه گردید، اما تمام این علائم پس از گذشت یک هفته به طور کامل محو می ‌شود. دقت داشته باشید که پس از انجام بوتاکس به هیچ عنوان روی شکم و یا صورت خود نخوابید تا با عوارض خاصی مواجه نگردید.

تزریق بوتاکس لب

تا مدتی پس از انجام تزریق به هیچ عنوان محل مورد نظر را ماساژ ندهید و از دستکاری کردن آن اجتناب فرمایید. تا ۲۴ ساعت پس از تزریق از انجام فعالیت ها و ورزش های سنگین خودداری کنید. دقت داشته باشید که تا یک هفته پس از انجام بوتاکس در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید‌. توجه به این مراقبت ها هنگام درمان فلج لب با تزریق بوتاکس می ‌تواند در افزایش راندمان کار و رسیدن شما به نتیجه دلخواهتان تاثیر داشته باشد، بنابراین بهتر است که تمامی موارد را رعایت کنید تا تاثیر آن را در چهره خود احساس نمایید.

نکات مهم در‌ مورد تزریق بوتاکس لب در افراد مبلا به فلج اعصاب صورت

برای درمان فلج لب با تزریق بوتاکس باید به نکات مهمی دقت کنید که یکی از آن ها تعداد دفعات انجام بوتاکس خواهد بود. معمولاً افرادی که با مشکل فلج لب مواجه هستند لازم است به طور متوسط ۴ ماه یکبار و بسته به بیمار و محل تزریق گاهی ممکن است دو ماه یکبار یا شش ماه یکبار انجام شود تا به مرور زمان بتوانند نتایج خارق العاده آن را احساس کنند. توجه نمودن به مراقبت های قبل و بعد از تزریق بوتاکس و همچنین انجام منظم آن از موارد بسیار مهمی است که می ‌تواند سبب افزایش و یا کاهش راندمان آن در درمان فلج لب شما گردد.

سخن آخر

همان گونه که شما عزیزان نیز دریافتید درمان فلج لب با تزریق بوتاکس عوارض چندانی را برای شخص به همراه نخواهد داشت و به همین علت است که استفاده از این روش درمانی محبوبیت زیادی دارد. مراجعه نمودن به کلینیک ها و مراکز معتبر جهت انجام بوتاکس، از نکات قابل توجه برای بیماران خواهد بود. دکتر محمد مهدی سالم یکی از بهترین پزشکان متخصص در زمینه تزریق بوتاکس است که با مهارت بالای خود می ‌تواند به رفع مشکل بیماران کمک کند. این پزشک حاذق و با تجربه تزریق بوتاکس را با قیمتی مقرون به صرفه این درمان را برای بیماران خود انجام می ‌دهد.

دکتر محمد مهدی سالم

دکتر محمد مهدی سالم

دکتر محمد مهدی سالم متخصص گوش، حلق وبینی و جراحی سروگردن دارای اعتبار بورد تخصصی گوش، حلق و بینی و جراحی سر و گردن (دارای رتبه برتر و جزء ۱۰ درصد اول بورد تخصصی کشور در سال ۹۴)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری مطلب

فهرست محتوا
نمونه‌کار‌های بیشتر...