لوگو دکتر محمد مهدی سالم
دکتر محمد مهدی سالم

درمان فلج ناکامل صورت با تزریق بوتاکس

درمان فلج ناکامل صورت با تزریق بوتاکس چگونه امکان پذیر است؟ جالب است بدانید تزریق بوتاکس یکی از روش های درمان فلج عصب صورت است. این درحالی است که بسیاری از افراد در رابطه با راهکار های درمانی بوتاکس در این زمینه چیزی نمی دانند. شما می توانید درمان فلج بلز با تزریق بوتاکس را توسط یک متخصص گوش و حلق و بینی انجام دهید. بنابراین این یک روش درمانی است که نتایج چشمگیری در زمینه بهبود عوارض فلج ناکامل صورت دارد. بوتاکس یکی از موثرترین درمان ها برای بیماران فلج بل، فلج جزئی صورت و سینکینزیس است. اگر می خواهید در اینباره بیشتر بدانید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

نتیجه درمان فلج صورت با تزریق بوتاکس

نتیجه درمان فلج صورت با بوتاکس را می توانید از ویدئو های دکتر محمد مهدی سالم متخصص گوش و حلق و بینی و جراح سر و گردن ببینید

مزایای تزریق بوتاکس برای درمان فلج ناکامل صورت چیست؟

افرادی که دچار فلج ناکامل صورت شده اند، ممکن است از مزایای درمان بوتاکس بهره مند شوند. تزریق بوتاکس به جهت بهبود عملکرد طبیعی صورت بیمار می تواند تقارن بیشتر و حرکات هماهنگ تری ایجاد کند. بنابراین افرادی که حرکات صورت آن ها تحت تاثیر فلج عصب صورت قرار گرفته است ، می توانند از این روش برای بهبود استفاده کنند.

همچنین نتیجه در صورت درمان با این روش کوتاه مدت است. به این معنا که حداکثر دو هفته بعد از تزریق نتایج حاصل می شود.

لیفت آندوسکوپی صورت

دلیل بهبود حرکات صورت با تزریق بوتاکس چیست؟

بوتاکس پروتئینی است که از سم بوتولینوم به دست می آید. حرکات ماهیچه های ناخواسته در سمت طبیعی صورت را شل می کند و تنش را در نواحی از صورت که به دلیل سینکینزیس بیش فعال هستند کاهش می دهد. به همین دلیل در بخشی از صورت که تحت تاثیر حرکات غیر ارادی ناشی از فلج عصب صورت است، تزریق می شود. به این ترتیب تزریق بوتاکس در نواحی که تحت تاثیر فلج صورت قرار گرفته است، به منظور بهبود تقارن عضلات صورت به کار گرفته می شود. بنابراین تاثیر بوتاکس بیشتر بر روی کاهش حرکات غیر ارادی صورت است.

مزایای درمان عصب صورت با تزریق بوتاکس

آیا تنها راه درمان فلج ناکامل صورت تزریق بوتاکس است؟

هیچ توصیه مشابهی در این زمینه وجود ندارد. انتخاب راهکار درمانی مناسب باید با مراجعه به متخصص و بررسی و معاینات لازم صورت بگیرد. بنابراین نمی توان گفت همه افراد کاندید مناسب این روش برای بهبود عضلات صورت هستند.

بسیاری از افرادی که قصد انجام این کار دارند، می خواهند بدانند که آیا بلافاصله پس از درمان، بهبودی صورت می گیرد؟ در این خصوص لازم است گفت برای تاثیر گذاری چند روز زمان نیاز است. با این که این روش یک اقدام کم تهاجمی است که به سرعت نتیجه می دهد، بنابراین نباید انتظار داشت بلافاصله پس از تزریق بهبودی حاصل شود. بنابراین یک الی دو هفته طول می کشد تا نتایج کاملا مشاهده شود.

چرا لازم است بارای تزریق بوتاکس به متخصص مراجعه کرد؟

بوتاکس برای عمل فلج صورت باید توسط متخصص انجام شود. به این ترتیب، بیمار می تواند خطر عوارض احتمالی در طول درمان با بوتاکس را به حداقل برساند. به علاوه، یک متخصص فلج صورت از مقدار مناسب آن بر اساس علائم فلج صورت بیمار استفاده کند و بوتاکس را به عضلات صورت آسیب دیده تزریق کند. به این ترتیب لازم است تنها به متخصص مراجعه کنید و راهکار های درمانی پیشنهاد شده را دنبال کنید.

این روش نیز مانند تزریق ژل به صورت هم یک روش زیبایی و هم یک روش درمانی به حساب می آید.

درمان فلج عصب صورت با تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس به کدام نواحی انجام می شود؟

در این مورد لازم است بگوییم ممکن است برای ایجاد تقارن در ماهیچه های اطراف لب تزریق شود. همچنین درمان عضلات چشم، نوارهای گردن و گودی چانه استفاده می شود. تقارن صورت را بهبود می بخشد و همچنین فعالیت عضلات صورت را در پیشانی و سایر نواحی صورت کاهش می دهد.

سخن آخر

یکی از راهار های درمانی برای کاهش حرکات ناخواسته در درمان فلج ناکامل صورت ، تزریق بوتاکس است. بوتاکس بعه منظور قرینه سازی هر دو بخش صورت تزریق می شود. به این ترتیب برای این امر لازم است نزد یک متخصص مراجعه کنید تا با دوز درمانی مناسب و همچنین یافتن نواحی تزریق برای ایجاد تقارن در صورت بهترین نتیجه را کسب کنید و از عوارض بلند مدت آن نیز به دور باشید.

دکتر محمد مهدی سالم

دکتر محمد مهدی سالم

دکتر محمد مهدی سالم متخصص گوش، حلق وبینی و جراحی سروگردن دارای اعتبار بورد تخصصی گوش، حلق و بینی و جراحی سر و گردن (دارای رتبه برتر و جزء ۱۰ درصد اول بورد تخصصی کشور در سال ۹۴)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری مطلب

فهرست محتوا
نمونه‌کار‌های بیشتر...