لوگو دکتر محمد مهدی سالم
دکتر محمد مهدی سالم

لیفت صورت با اندوتاین + نحوه انجام آن

جراحی لیفت صورت با اندوتاین یکی از روش‌هایی است که شما می‌توانید با کمک آن به سراغ جوان سازی پوست خود و از بین بردن چین و چروک صورت خود بروید. امروزه افراد به دنبال رفع این مشکلات پوستی صورت خود هستند، برای رفع این مشکلات به سراغ عمل‌های جراحی و یا تکنیک‌های بدون جراحی می‌شوند. یکی از روش‌هایی که شما می‌توانید مشکلات خود را حل کنید لیفت صورت با اندوتاین می‌باشد. در ادامه شما را با این روش آشنا خواهیم کرد.

البته لازم به ذکر است جراحی لیفت صورت به شیوه سنتی نیز از مزایای خاصی برخوردار است که این امر باعث می شود پزشک از آن برای جوانسازی صورت استفاده کند.

اندوتاین چیست؟

همان طور که در بالاتر به این نکته اشاره کردیم یکی از بهترین روش‌هایی که شما می‌توانید مشکلات پوستی خود را از بین ببرید استفاده از روش اندوتاین می‌باشد. حال ممکن است برای شما این سؤال به وجود آید که اندوتاین چیست؟ در حقیقت اندوتاین یک روش بسیار پیشرفته‌ای است که با متدهای به روز پزشکی با هدف جوانسازی، لیف صورت، لیفت پیشانی، لیفت ابرو، لیفت گردن و… انجام می‌شود. تا به امروز لیفت صورت با اندوتاین طرفداران بسیاری را پیدا کرده است.

 اندوتاین را می‌توان به این صورت ارائه داد که این یک پروتز نواری شکل و باریکی است که پزشک آن را در زیر پوست متقاضی خود قرار میدهد. بر روی این نوارهای باریک دندانه‌هایی طراحی شده است که با فشار دادن این دندانه‌ها می‌توان بافت چربی را ثابت نگه داشت.

لیفت صورت با اندوتاین

مراحل لیفت صورت با اندوتاین

فرایند و نحوه انجام لیفت صورت با اندوتاین بسیار ساده و راحت می‌باشد. این روش درمانی مدت زمان بسیار کوتاهی را نیز نیاز دارد. در صورتی که شما قصد انجام این روش درمانی زیبایی را دارید تنها کافی است ۲ ساعت زمان بگذارید!

پزشک در ابتدای کار خود باید در ناحیه شقیقه متقاضی و نزدیک به گوش وی یک شکاف به اندازه ۱.۵ الی ۲ سانتی متر ایجاد کند. لازم به ذکر است این شکاف لابه‌لای موهای متقاضی ایجاد خواهد شد. بعد از آن پزشک باید پوست صورت متقاضی را برای قرار دادن نوار نازک اندوتاین در زیر پوست بلند کند. با توجه به مهارت پزشک این نوار پروتز در ناحیه مورد نظر قرار داده می‌شود. بعد از آن که پزشک به درستی نوار پروتز را در زیر پوست متقاضی قرار داد با کشیدن نوار در بخش مورد نظر اندوتاین صورت می‌گیرد.

تفاوت لیفت صورت با اندوتاین با جراحی لیفت آندوسکوپیک صورت

جراحی لیفت آندوسکوپیک صورت

جراحی اندوسکوپیک در حقیقت با استفاده از آندوسکوپ صورت خواهد گرفت. آندوسکوپی را می‌توان به این صورت معرفی کرد که یک لوله‌ای است که در سر آن دوربین متصل شده است که با استفاده از شکاف‌های بسیار کوچک در زیر پوست وارد می‌شود که می‌تواند تصاویر زنده از بافت‌های هدف را برای پزشک ایجاد کند. پزشک با استفاده از این تصاویر ابزار بسیار ظریفی را وارد پوست کرده و تغییرات مورد نظر را ایجاد می‌کند.

 به این نکته توجه داشته باشید برای انجام این روز نیاز است که متقاضی به صورت کامل تحت بیهوشی عمومی قرار گرفته باشد. اندازه برشی که پزشک ایجاد می‌کند ۲ الی ۵ سانتی متر خواهد بود تا بتواند ابزارهای مورد نظر را در زیر پوست متقاضی وارد کند. بعد از وارد شدن ابزار مورد نظر بافت‌های مورد نظر به آرامی جدا خواهند شد و سپس لیفت انجام می‌شود. در این روش عضلات افتاده نیز بالا کشیده خواهند شد و به استخوان‌های موجود متصل می‌شوند. بعد از اتمام پزشک باید پوست‌های اضافه را برش بزند و برش‌های ایجاد شده را بخیه کند.

لیفت صورت با استفاده از روش اندوتاین

لیفت صورت با روش اندوتاین نسبت به آندوسکوپیک صورت تهاجم کمتری خواهد داشت. این روش را می‌توان به عنوان یک روش نوین در جراحی زیبایی شناخت. در این روش پزشک با استفاده از ایمپلنت‌های موقتی که در زیر پوست متقاضی قرار می‌دهد می‌تواند تغییرات متنوعی را در پوست وی ایجاد کند.

ایمپلنت در این روش به این صورت است که بسیار نازک هستند و در انتهای خود چند بند کوچک دارند. در ابتدا پزشک باید برش‌های بسیار جزئی و کوچکی را ایجاد کند؛ به این نکته توجه داشته باشید برش‌هایی که ایجاد می‌شود در این روش بسیار نازک‌تر و کوچک‌تر از روش آندوسکوپیک خواهد بود. بعد از ایجاد برش پزشک تنها ایمپلنت‌های را وارد بافت زیر پوست خواهد کرد. با قرار دادن ایمپلنت‌ها در زیر پوست و کشیده شدن آن‌ها می‌توان باعث سفت شدن پوست شد و بافت‌های پوست در محل مورد نظر نگه داری شوند. در این روش دیگر خبری از برش پوست‌های اضافه نخواهد بود.

نکاتی که باید قبل از جراحی لیفت صورت با اندوتاین بدانید

امروزه جراحی لیفت صورت با اندوتاین و سایر روش های لیفتینگ معمولا را تحت بی حسی موضعی و یا آرام‌بخش انجام خواهد شد. البته ممکن است با توجه به تغییراتی که متقاضی در نظر دارد پزشک برای وی از بیهوشی عمومی نیز استفاده کند. در صورتی که شما قصد انجام این روش زیبای را دارید بهتر است قبل از انجام نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 • ۸ ساعت قبل از انجام این عمل جراحی باید از خوردن و آشامیدن خودداری کنید
 • مصرف دخانیات چند روز قبل از لیفت صورت با اندوتاین ممنوع می‌باشد
 • از مصرف داروهای ضد انعقاد خون اعم از آسپرین خودداری کنید
 • پزشک بدون شک دستورالعمل‌های ویژه‌ای برای شما تجویز خواهد کرد، بهتر است قبل از اندوتاین به درستی آن‌ها را رعایت کنید تا بتوانید نتیجه مورد نظر را کسب کنید.

نتیجه لیفت صورت با اندوتاین چگونه است؟

در صورتی که شما برای انجام جراحی لیفت صورت با اندوتاین به سراغ یک فوق متخصص جراحی پلاستیک بروید که تجربه بالایی در این راه داشته باشد باید منتظر معجزه عمل باشید! به صورت کلی می‌توان گفت نتیجه این عمل جراحی بعد از ۳ ماه به صورت کامل خود را نشان خواهد داد. گونه‌های افتاده شما بلند خواهند شد به گونه‌ای که پرتر و برجسته‌تر دیده می‌شوند. دیگر خبری از افتادگی پوست صورت نخواهد بود و با توجه به میزانی که متخصص برای چهره شما در نظر گرفته است انحنای طبیعی مشاهده خواهید کرد. بعد از انجام لیفت صورت با استفاده از اندوتاین شما چهره خود را ۱۰ الی ۱۵ سال جوان‌تر خواهید دید.

لیفت صورت با اندوتاین برای چه کسانی مناسب است؟

بدون شک تنها یک فوق متخصص می‌تواند به شما بگویید که شما کاندیدای مناسبی برای این عمل زیبایی هستید و یا خیر. اما به صورت کلی افراد زیر می‌توانند گزینه مناسبی برای لیفت صورت با اندوتاین باشند:

 • افرادی که صورت‌های افتاده‌ای دارند
 • افرادی که گونه، ابرو و پوست افتاده‌ای در صورت خود مشاهده می‌کنند
 • افرادی که پوستی بسیار ضخیم، فرو افتاده و سنگین دارند
 • افرادی که به سراغ دیگر روش‌های درمانی لیفت صورت رفته‌اند؛ اما نتیجه دلخواه را کسب نکرده‌اند
 • افرادی که به دلیل مشغله کاری به دنبال آسان‌ترین و سریع‌ترین روش درمانی با دوران بهبودی کوتاهی هستند

آیا لیفت صورت با اندوتاین خطرناک است و عوارض دارد؟

همان طور که در بالاتر به این نکته اشاره کردیم این روش درمانی یکی از روش‌های کم تهاجم شناخته می‌شود. در صورتی که شما به سراغ بهترین پزشک برای جراحی لیفت صورت با اندوتاین بروید، پزشک سلامت جسمی شما را در اولویت قرار خواهد داد. این روش جراحی بدون هیچ خطری انجام خواهد و با ایمنی کامل به اتمام می‌رسد. تمامی جراحی‌ها حتی ایمن‌ترین جراحی‌ها دارای عارضه‌هایی هستند که تمامی متقاضیان آن را تجربه خواهند کرد. برخی از عارضه‌هایی که اندوتاین دارد عبارت‌اند از:

 • ایجاد ورم و کبودی بسیار خفیف
 • به ندرت عفونت در برخی از متقاضیان دیده شده است. برای جلوگیری از این عارضه بهتر است داروهایی که پزشک برای شما تجویز کرده است را مصرف کنید
 • ایجاد بی حسی در بخش‌های از صورت، این عارضه بعد از ۴ الی ۶ هفته به صورت کامل از بین می‌رود
 • ایجاد حساسیت بسیار خفیف به مواد بی حسی و یا بیهوشی
 • در برخی از افراد ایجاد حساسیت به ایمپلنت‌ها دیده شده است، اما جای نگرانی نیست زیرا این امر بعد از ۱۰ الی ۱۲ هفته از بین می‌رود
 • ضعف عصب صورت که بعد از ۴ الی ۶ هفته درمان می‌شود
 • ایجاد جای زخم در پوست سر
دکتر محمد مهدی سالم

دکتر محمد مهدی سالم

دکتر محمد مهدی سالم متخصص گوش، حلق وبینی و جراحی سروگردن دارای اعتبار بورد تخصصی گوش، حلق و بینی و جراحی سر و گردن (دارای رتبه برتر و جزء ۱۰ درصد اول بورد تخصصی کشور در سال ۹۴)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری مطلب

فهرست محتوا
نمونه‌کار‌های بیشتر...