لوگو دکتر محمد مهدی سالم
دکتر محمد مهدی سالم

لیفت صورت با نخ چه عوارضی دارد؟

آیا عوارض و معایب لیفت صورت با نخ را می دانید؟ چرا گفته می شود لیفت صورت با نخ انجام ندهید؟ در مقایسه با روش های کم تهاجمی و ماندگاری نظیر لیفت آندوسکوپی صورت، این روش توصیه نمی شود. لیفت صورت با نخ یکی از روش‌های زیبایی صورت است که به منظور کاهش چین و چروک، بهبود ناهمواری های صورت، اصلاح نواحی چانه و گردن و افزایش جوانی و جذابیت صورت انجام می‌ شوند. با این حال، مانند هر روش دیگری، این روش‌ هم با برخی عوارض همراه است. اگر می خواهید دقیق تر این مورد را بررسی کنید، قبل از آنکه تصمیم به اقدام بگیرید، این مقاله را بخوانید.

چرا لیفت صورت با نخ از جانب توصیه نمی شود؟

برای اینکه پاسخ این سوال را بدانید، ابتدا لازم است معایب این روش را بررسی کنید. سابقا جراحی لیفت صورت شامل ایجاد یک برش گسترده و دوران نقاهت طولانی تر بود. بنابراین اقدامات کم تهاجمی تری نظیر لیفت با نخ جایگزین شد. اما از زمانی که لیفت آندوسکوپی صورت با نتیجه دائمی و ماندگار در میان کاندید های این روش گسترش یافت، مراجعان دریافتند لیفت صورت با نخ یک راهکار کوتاه مدت است.

عوارض لیفت صورت با نخ

برخی مراجعان به دلایلی نظیر هزینه کمتر این روش را انتخاب می کنند. در حالی که در نظر بگیرید لیفت صورت با نخ ممکن است برای از بین بردن چین و چروک های عمیق پوستی مفید نباشد. از طرفی کشیدگی زیاد برای از بین بردن چروک ممکن است به دیگر بافت های سالم صورت صدمه وارد کند و عوارضی اعم از کبودی تا یک ماه باقی بماند. بنابراین لازم است در هنگام انتخاب روش مناسب در این خصوص با متخصص خود مشورت کنید.

آیا لیفت صورت با نخ عوارض  دارد؟

لیفت با نخ یک روش غیرجراحی است که افتادگی و پیری پوست را بالا می‌برد و تولید کلاژن را تحریک می‌کند تا چهره یا گردن شما ظاهری جوان‌تر پیدا کند. اما آیا همیشه استفاده از این روش مناسب است؟

برخی از عوارض این جراحی شامل مواردی می شود که ممکن است در هر اقدام زیبایی دیگری وجود داشته باشد. از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • درد و تورم
  • خونریزی
  • آسیب به اعصاب صورت
  • تغییر در احساس پوست صورت
  • عفونت  

برخی از این عوارض دائمی و برخی دیگر ممکن است کوتاه مدت باشد. توجه داشته باشید پیش از هر اقدام زیبایی، رعایت مراقبت ها به کنترل عوارض کمک می کند. اما اگر عارضه جدی مشاهده کردید، سریعا به بهترین متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید.

با آنکه هر اقدام زیبایی دیگری ممکن است فرد را دچار همین عوارض کند، بنابراین لازم است این اقدام توسط یک پزشک مجرب و حرفه ‌ای و با استفاده از تجهیزات و فناوری‌های مدرن انجام شود تا خطر عوارض کاهش یابد. البته برخی دیگر از عوارض وجود دارد که تنها متخصص این روش است و در ادامه مقاله تحت عنوان معایب به ذکر آن ها خواهیم پرداخت.

معایب لیفت صورت با نخ چیست؟

برخی از عوارض در این جراحی تقریبا شایع است. اما برخی دیگر تنها مختص این روش است. از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

معایب لیفت صورت با نخ

فرورفتگی صورت بعد از لیفت صورت با نخ

زمانی که این جراحی با تکنیک انجام نشود، ممکن است بخش هایی از صورت دچار فرورفتگی شود. این معمولا به این علت است که کشیدگی در برخی از بافت های صورت بیشتر می شود و این عارضه پدید می آید.

نمایان بودن نخ

در برخی موارد مراجعان ذکرمی کنند می توانند نخ را از زیر پوست لمس کنند و احساس حرکت در آن وجود دارد. با آنکه برای از بین بردن این مشکل وهمچنین مشکل حساسیت پوست به نخ، از نخ های شیاردار ضد حساسیت استفاده می شود، اما هنوز این مشکل به صورت کامل برطرف نشده است.

از دیگر موارد مشترک میان مراجعان که در خصوص آن شکایت زیادی می شود، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • عدم تقارن بین دو بخش صورت
  • تجمع خون زیر پوست و ایجاد کبودی
  • تشکیل زخم و اسکار
  • دوران نقاهت طولانی تر

سخن آخر

استفاده از این روش باعث می شود که پوست کمی به عقب کشیده شود. اما یکی از مهم ترین معایب آن می توان به کوتاه مدت بودن این روش اشاره کرد. زمانی که بافت صورت در اثر افزایش سن و عوامل طبیعی شروع به پیری کند، این روش ماندگار نخواهد بود. بهتر است برای از بین بردن چین و چروک های صورت از روش های جراحی لیفت صورت و لیفت آندوسکوپی استفاده شود. چرا که استفاده از این روش شامل معایبی است که در متن مقاله به آن پرداخته شد.

سوالات متداول

دکتر محمد مهدی سالم

دکتر محمد مهدی سالم

دکتر محمد مهدی سالم متخصص گوش، حلق وبینی و جراحی سروگردن دارای اعتبار بورد تخصصی گوش، حلق و بینی و جراحی سر و گردن (دارای رتبه برتر و جزء ۱۰ درصد اول بورد تخصصی کشور در سال ۹۴)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری مطلب

فهرست محتوا
نمونه‌کار‌های بیشتر...