لوگو دکتر محمد مهدی سالم
دکتر محمد مهدی سالم

لیفت لب برای جوانسازی لب و چهره

لیفت لب در هر سنی که باشیم لب ها و لبخند ما را زیباتر می کند. با افزایش سن، حجم لب ها کم می شود، علاوه بر آن فاصله زیاد لب و بینی، گوشه های افتاده لب می توانند از زیبایی چهره بکاهند. لیفت لب راه حل تمام این موارد است. در این مقاله، انواع مختلف آن را بررسی خواهیم کرد و مزایا و عوارض احتمالی آن را بیان می کنیم.

لیفت لب

لیفت لب چیست؟

یک روش جراحی است که برای بالا بردن موقعیت لب بالایی طراحی شده و ظاهری پرتر و جوان‌تر ایجاد می‌کند. برخلاف پرکننده‌های لب که به لب‌ها حجم می‌دهند، لیفت لب در درجه اول بر تغییر شکل و تغییر موقعیت لب تمرکز دارد که به دنبال آن باعث حجم لب می شود. این روش همچنین می تواند فاصله بین بینی و لب بالایی را که معمولاً به عنوان “طول لیفت لب” شناخته می شود، کاهش دهد.

۰۰:۵۴
truncate dir-rtl

لیفت لب در بیمار با لب های نامتقارن | دکتر محمدمهدی سالم

چه کسانی به لیفت لب نیاز دارند؟

این جراحی زیبایی برای افراد مختلف کاربرد دارد. در اینجا چند دلیل رایج وجود دارد که چرا افراد از این روش استقبال می کنند:

پیری لب

با افزایش سن، پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و لب‌ها باریک و افتاده به نظر می رسند. لیفت لب می‌تواند پری و حالت جوانی را به لب‌ها بازگرداند و به معکوس کردن علائم پیری و جوان‌سازی ظاهر کلی صورت کمک کند.

لب بالایی بلند

فاصله زیاد بین بینی و لب بالایی می تواند نیمرخ صورت را نامتعادل کند و لب ها را نازک و کشیده نشان دهد. روش شاخ گاوی bullhorn می تواند این فاصله را کاهش دهد و حجم لب را افزایش دهد و تعادلی هماهنگ بین لب ها و سایر ویژگی های صورت ایجاد کند.

گوشه های دهان رو به پایین

برخی از افراد به طور طبیعی گوشه های دهانشان به سمت پایین است که می تواند ظاهری غمگین یا ناخوشایند ایجاد کند. روش گوشه ای می تواند گوشه های لب را بالا ببرد و لبخندی شادتر و شاداب تر ایجاد کند.

میل به یک راه حل دائمی

بر خلاف فیلر لب، که نیاز به تمدید دارند و نتایج ماندگار ندارند، این روش راه‌حل دائمی‌تری برای تقویت لب ارائه می‌دهد. بسیاری از افراد این روش را برای دستیابی به نتایج طولانی مدت و کاهش نیاز به درمان های مداوم انتخاب می کنند.

لیفت لب روسی با جراحی

مراحل انجام لیفت لب:

لیفت لب امروزه جایگزین روش های غیر دائمی مانند تزریق فیلر است. در عمل لیفت لب، بسته به نیاز بیمار روش مناسب انتخاب می شود.

اقدامات قبل از لیفت لب:

قبل از لیفت لب، شما با جراح پلاستیک خود ملاقات خواهید کرد. آنها یک معاینه فیزیکی انجام می‌دهند و در مورد سلامت عمومی و اهداف این روش بیشتر توضیح می‌دهند. هنگامی که جراح شما انتظارات شما را بفهمد، نوع مناسب لیفت لب را برای شما تعیین خواهد کرد.

آماده شدن برای عمل لیفت لب:

جراح پلاستیک شما دستورالعمل‌های خاصی را در مورد نحوه آماده شدن برای عمل به شما می‌دهد. شما باید مصرف الکل و داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین و مکمل‌های گیاهی را متوقف کنید. در داروهایی که در حال حاضر مصرف می‌کنید تغییراتی ایجاد نکنید، مگر اینکه ارائه دهنده مراقبت‌های بهداشتی آن را تایید کند. اگر سیگار می‌کشید، باید چند هفته قبل و بعد از جراحی آن را ترک کنید. اگر در مورد روش، عوارض جانبی احتمالی یا نحوه آماده‌سازی سوالی دارید، قبل از تاریخ جراحی از جراح خود بپرسید.

روش انجام لیفت لب

در طول لیفت لب، جراح پلاستیک پوست اضافی بین پایین بینی و لب بالایی (فیلتروم) را برمی‌دارد و دهان شما را در موقعیت خود بلند می‌کند. بسته به نوع لیفت لب شما، ممکن است جراح شما به جای لب بالایی ناحیه دیگری از دهان شما را بلند کند.

در طول این عمل، جراح :

 • یک برش (برش) ایجاد می‌کند.
 • پوست اضافی را بردارید.
 • لب بالایی را به سمت بالا می کشد.
 • محل و تعداد برش‌ها بسته به نوع عمل لیفت لب دارد. برای تکمیل لیفت لب، جراح پلاستیک برش‌ها را با بخیه‌های کوچک می‌بندد.

لیفت لب به طور متوسط کمتر از یک ساعت طول می‌کشد. بازه زمانی ممکن است بسته به نوع لیفت لب که جراح شما مناسب دانسته متفاوت باشد. در مرحله بعد مراقبت های بعد لیفت لب برای رسیدن به نتیجه مطلوب الزامی است.

مراقبت های بعد سانترال لب

مزایای لیفت لب

نتایج دائمی: لیفت لب یک روش دائمی است و باعث بهبود ظاهر لبها در طول زمان می شود. این به معنای این است که شما نیازی به تکرار مراجعات مکرر برای حفظ نتایج ندارید.

 • افزایش حجم لب: این روش می تواند حجم لبها را افزایش دهد و آنها را پرتر و جذابتر نمایان کند.
 • جوانسازی لب: لیفت لب می تواند به لبها جوانی و تازگی بیشتری بدهد. با کاهش ترک خطوط لب و افزایش تناسب و تعادل بین لب بالا و پایین، لبها جوانتر و زیباتر ظاهر می شوند.
 • بهبود لبخند: لیفت لب می تواند ظاهر لبخند شما را بهبود بخشد. برطرف کردن مشکلاتی مانند لبهای خنثی یا لبهایی با گوشه های رو به پایین شما را خندان نشان می دهد. لبخندتان زیباتر و جذابتر خواهد شد.
 • تقویت اعتماد به نفس: با داشتن لبهای زیبا و جوانتر، شما ممکن است اعتماد به نفس خود را تقویت کنید و احساس رضایت و خوشحالی بیشتری درباره ظاهر خود داشته باشید.
 • کاهش فاصله لب و بینی: باعث زیبایی و متعدل شدن چهره شما می شود

به هر حال، قبل از تصمیم گیری در این مورد، مهم است که با یک جراح پلاستیک مشورت کنید و در مورد مزایا و معایب این روش، همچنین ریسک ها و عوارض ممکن آن صحبت کنید. همچنین، نتایج و تجربه هر فرد ممکن است متفاوت باشد. قبل از اقدام به این عمل با عوارض لیفت لب آشنا شوید تا با تمهیدات لازم دجار این عوارض نشوید.

برطرف شدن جای زخم چه قدر طول می کشد؟

معمولاً ۳ هفته پس از جراحی جای زخم خوب می شود. این برش به خطوط و سایه های طبیعی در کلوملا (پایه بینی)، سوراخ های بینی ایجاد می شود و می تواند کمی تا چین های زیر بینی گسترش یابد. جای زخم به خوبی پنهان می شود و با تکنیک های جراحی مناسب و مراقبت های بعدی پس از چند ماه نامشخص می شود. پس از دوره اولیه بهبود، اسکار را می توان با آرایش ملایم در طول تعامل اجتماعی پوشاند تا در نهایت پس از چند ماه کاملاً محو شود.

آیا جای اسکار باقی می ماند؟

لیفت لب یک روش متحول کننده است که می تواند ظاهر لب ها را بهبود بخشد و چهره ای جوان تر و متعادل تر ایجاد کند. با گزینه هایی مانند لیفت لب bullhorn و لیفت لب گوشه، افراد می توانند تکنیکی را انتخاب کنند که به بهترین وجه با نیازهای منحصر به فرد و اهداف زیبایی شناختی آنها مطابقت دارد. چه به دنبال معکوس کردن علائم پیری، اصلاح بلندی لب بالایی یا به سادگی افزایش لبخند خود باشید، این روش ممکن است راه حل ایده آلی برای شما باشد.

چه کسانی نباید لیفت لب انجام دهند:

افراد خاصی هستند که به دلایل مختلف پزشکی و سلامتی باید از انجام عمل لیفت لب جلوگیری کنند.

 اگر جز افراد زیر هستید با پزشک خود در میان بگذارید

 • افراد سیگاری
 • افرادی که سابقه کلرید یا اسکار هیپرتروفیک دارند
 • افرادی که در حال حاضر مبتلا به تبخال وعفونت ویروس هرپس در اطراف دهان هستند
 • افرادی که مبتلا به شرایط پزشکی خاص هستند که بر روند بهبودی تاثیر می‌گذارد و روند بهبودی را مختل می‌کند مانند: بیماری‌های خود ایمنی دیابت یا اختلالات لخته شدن خون
 • بیمارانی که از داروهای استفاده می‌کنند که در بر لخته شدن و بهبودی تاثیر دارد مانند داروهای ضد انعقاد و ضد التهابی غیر استروئیدی
 • افردی که انتظارات غیر واقعی دارند. افرادی که کمالگرا هستند و به دلایل روانشناختی نمی‌توانند انتظارات واقع بینانه از هرگونه عمل زیبایی را داشته باشند
 •  افراد که مبتلا به بیماریهای پوستی فعال یا التهاب در ناحیه لب هستند
 •  افراد با پوست بسیار نازک یا شکننده که ممکن است در این عمل خوب جواب ندهد

در نهایت الزامی است که با پزشک خود مشورت کنید و مشخص شود که برای این عمل کاندید مناسبی هستید یا خیر.

سؤالات متداول

نتیجه گیری

اسکار ایجاد شده به مرور زمان از بین می رود و در خطوط زیر بینی پنهان شده و آثاری از آن باقی نمی ماند. ولی افرادی که در آن ها جای زخم به صورت کلوئیدی باقی می ماند نباید این عمل را انجام دهند.

دکتر محمد مهدی سالم

دکتر محمد مهدی سالم

دکتر محمد مهدی سالم متخصص گوش، حلق وبینی و جراحی سروگردن دارای اعتبار بورد تخصصی گوش، حلق و بینی و جراحی سر و گردن (دارای رتبه برتر و جزء ۱۰ درصد اول بورد تخصصی کشور در سال ۹۴)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری مطلب

فهرست محتوا
نمونه‌کار‌های بیشتر...