لوگو دکتر محمد مهدی سالم
دکتر محمد مهدی سالم

لیفت پیشانی + انواع روش ها + مراحل انجام

لیفت صورت یکی از راهکار ماندگار جوانسازی صورت است. لیفت آندوسکوپی پیشانی چگونه انجام می شود؟ آیا با روش های جراحی و غیر جراحی آن آشنایی دارید؟ این یکی از راهکار های از بین بردن خط اخم و سایر خطوط ایجاد شده در پیشانی است که تاثیری بلند مدت و دائمی د ارد. پیشانی صاف و بدون چروک یکی از مهم ترین معیارهای زیبایی حال حاضر دنیا محسوب می شود که در شاداب رسیدن چهره شما نفش به سزایی دارد. در ادامه با مراحال انجام لیفت آندوسکوپیک پیشانی با ما همراه باشید.

لیفت آندوسکوپی پیشانی برای چه کسانی توصیه می شود؟

ممکن است این جراحی برای درمان فلج عصب صورت به کار گرفته شود. لیفت آندوسکوپی پیشانی و شقیقه برای کسانی که از عدم تقارن در ناحیه پیشانی خود رنج می برند، می تواند موثر باشد. از جمله دیگر کسانی که کاندید لیفت پیشانی هستند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کسانی که افتادگی در ناحیه پیشانی دارند.
 • کسانی که ابرو های افتاده دارند و به دنبال راهکار لیفت دائمی ابرو هستند.
 • کسانی که ممایل به از بین بردن خط اخم و سایر خطوط ایجاد شده در پیشانی خود هستند.
 • کسانی که میل به ازبین بردن چین و چروک در ناحیه پیشانی خود را دارند.
قبل و بعد لیفت پیشانی

لیفت پیشانی معمولاً برای افراد ۴۰ تا ۶۰ ساله انجام می شود تا اثرات مشهود پیری را کاهش دهند. همچنین برخی از این اختلالات مادرزادی هستند که با این راهکار بهبود می یابند. این جراحی کم تهاجمی حالت غمگین چهره شما را بهبود می بخشد و مزایای موثری در زیبایی چهره شما خواهد داشت.  

مراحل لیفت آندوسکوپیک پیشانی

این جراحی تحت بیهوشی و یا بی حسی موضعی انجام خواهد شد. در مراحل آن ابتدا لازم است برش لازم در خط رویش مو ایجاد شود. برش در اندازه چند سلانتی متر برای وارد شدن آندوسکوپ به داخل پیشانی است.

در مرحله بعد با ابزار های وارد شده از خط رویش مو، بافت پیشانی فرد به بالا کشیده می شود. به وسیله دوربین وارد شده در ناحیه پیشانی بافت های زیرین پیشانی رویت شده و پزشک تشخیص می دهد لیفت به چه میزان لازم است انجام بگیرد. بعد از آن برش های ایجاد شده در خط رویش مو بخیه می خورد.

مزایای لیفت آندوسکوپی پیشانی

این یک روش کم تهاجمی با حداقل میزان برش در ناحیه صورت و در عین حال ماندگار است. بنابراین به کارگرفتن این جراحی برای سود برد از مزایای آن ایمن خواهد بود. از جمله دیگر مزایا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ایجاد تقارن در صورت
 • از بین بردن چین و چروک پیشانی
 • اصلاح چهره غمگین
 • اصلاح افتادگی پیشانی
 • عدم وجود بخیه در صورت

این روش از روش سنتی جراحی لیفت پیشانی از جهت دوره نقاهت سریع تر همچنین عوارض کمتر بسیار پر کاربرد تر است. تا جایی که می توان گفت تا حدودی جایگزین راهکار سنتی شده است. 

نتیجه لیفت آندوسکوپی پیشانی چقدرماندگاری دارد؟

این یکی از دائمی ترین روش های لیفت است. اما باید در نظر داشت هیچ درمانی نمی تواند به روند طبیعی پیری پوست شما جلوگیری کند. بنابراین ماندگاری نتایج این روش به مراقبت های بعد از  آن نیز بستگی خواهد داشت. طبق تحقیقات انجام شده در این خصوص، این روش به طور متوسط ۱۰ تا ۱۲ سال ماندگاری خواهد داشت.

لیفت آندوسکوپی پیشانی

 لیفت پیشانی با روش های غیر جراحی

در این بخش از مقاله قصد داریم به روش های غیر جراحی لیفت پیشانی اشاره کنیم. این روش به از بین رفتن چین و چروک ها کمک می کند. از جمله روش های غیر تهاجمی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تزریق ژل
 • تزریق چربی
 • تزریق بوتاکس 

با آنکه روش های غیر تهاجمی به از بین رفتن چین و چروک کمک می کند، اما این روش ها ماندگاری کمتری نسبت به روش های جراحی دارند. همچنین در برخی موارد برای ایجاد اصلاحات لازم است از روش لیفت آندوسکوپی پیشانی استفاده شود. بنابراین بهتر است برای انتخاب روش مناسب انتظارارت خود را مطرح کنید و حتما با پزشک خود مشورت کنید.

سولات متداول

دکتر محمد مهدی سالم

دکتر محمد مهدی سالم

دکتر محمد مهدی سالم متخصص گوش، حلق وبینی و جراحی سروگردن دارای اعتبار بورد تخصصی گوش، حلق و بینی و جراحی سر و گردن (دارای رتبه برتر و جزء ۱۰ درصد اول بورد تخصصی کشور در سال ۹۴)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری مطلب

فهرست محتوا
نمونه‌کار‌های بیشتر...