لوگو دکتر محمد مهدی سالم
دکتر محمد مهدی سالم

ماندگاری لیفت صورت چقدر است؟

این که ماندگاری لیفت صورت چقدر است، ممکن است یکی از مهم‌ترین سوالات در ذهن شما هم باشد. با توجه به این که مدام بدن انسان در حال رشد است و تغییر می‌کند، پس ماندگاری این روش‌ها نیز زیاد نخواهد بود. هر متقاضی باید پس از مدتی لیفت صورت خود را ترمیم کند تا دچار عوارض پیری پوست نشود. چنانچه شما با نکات مراقبتی برای ماندگارتر شدن لیفت صورت آشنایی داشته باشید، قطعا ماندگاری آن را بیشتر خواهید کرد. در کنار آن سن نیز بر میزان ماندگاری لیفت صورت با جراحی یا بدون جراحی اثر می‌گذارد. پس باید به سن خود قبل از لیفت چهره خود توجه‌ ویژه‌ای داشته باشید. در ادامه می‌خواهیم در مورد لیفت صورت با نخ و سایر روش‌ها صحبت کنیم.

لیفت صورت با روش‌های بدون جراحی چقدر ماندگاری دارد؟

باید توجه داشته باشید که لیفت صورت نیز مانند خیلی از عمل‌های زیبایی ماندگاری طولانی مدت و دائمی ندارد. یعنی این روند نمی‌تواند پیری صورت را به طور کلی از بین ببرد بلکه در به تاخیر انداختن پیری پوست نقش دارد. شما پس از مدتی که لیفت صورت را انجام دادید، باید مجددا این فرآیند را تکرار کنید. نوع ژلی که شما استفاده می‌کنید می‌تواند در میزان ماندگاری لیفت صورت نقش داشته باشد‌. برخی از ژل‌ها ممکن است ۶ الی ۱۲ ماه ماندگاری داشته باشند و برخی دیگر تا شش سال هم تاثیرات خود را بر چهره بر جای بگذارند.

ماندگاری جراحی لیفت صورت چقدر است؟

به این نکته مهم توجه داشته باشید که نتایج روش‌های غیر جراحی با روش‌های جراحی اصلا قابل مقایسه نیست. در روش‌های جراحی عمدتا نتایج ماندگاری بیشتری دارند و نتایج بهتری هم حاصل می‌شود. اگر شما در مناسب‌ترین زمان اقدام به لیفت کردن چهره خود باشید، قطعا ماندگاری لیفت نیز افزایش خواهند یافت. افرادی که سن چهل سالگی را گذرانده‌اند، بهترین کاندیدا برای لیفت به شمار می‌آیند. در نهایت ماندگاری نتایج لیفت چهره در این افراد بیشتر خواهد بود. البته برای این امر لازم است به بهترین جراح لیفت صورت در تهران مراجعه کنید.

ماندگاری لیفت صورت با نخ

یکی از مطمئن‌ترین راهکارها برای از بین بردن چین و چروک و آسیب‌های پوستی، لیفت صورت با نخ است. این روش به دلیل این که دوران نقاهت چندانی ندارد و بیهوشی ندارد، اخیرا طرفداران زیادی پیدا کرده است. ناگفته نماند که نتایج این روش به نتایج جراحی لیفت صورت نخواهند رسید. در ضمن ماندگاری لیفت صورت با جراحی بسیار بیشتر از لیفت با نخ است. با این حال ریسک کمتر و هزینه‌های کمتر این روش باعث شده‌اند که خیلی از افراد نسبت به انجام آن اقدام کنند. در این روش با استفاده از نخ‌های مخصوص پوست کشیده می‌شود و چربی‌های زیر آن از بین می‌روند.‌ لیفت صورت با نخ محدودیت‌هایی از قبیل میزان کشش پوست وجود دارد. در روش لیفت با نخ پزشکان تنها قادر به کشیدن چند نیلی متر از پوست خواهند بود. این روش معمولا برای افرادی پیشنهاد می‌شود که کلاژن‌های پوستی آن‌ها همواره تکثیر دارند. پس تا زمانی که چین و چروک و افتادگی پوست شما زیاد نشده باشد، می‌توانید از این روش بهره ببرید.

ماندگاری لیفت صورت با رعایت مراقبت‌های بعد از آن چگونه است؟

برای این که ماندگاری لیفت صورت را افزایش دهید، اولین کار این است که به نکات مراقبتی پس از عمل توجه ‌ویژه داشته باشید. برخی از مهم‌ترین نکات مراقبتی که در افزایش ماندگاری لیفت چهره نقش دارند عبارتند از:

  • برای این که میزان ماندگاری لیفت صورت افزایش یابد، لازم است که داروهای تجویز شده از سوی پزشک در زمان‌های تعیین شده مصرف شود.‌ بیماران حتما باید دوره مصرف دارو را به پایان برسانند تا نتایج دلخواه خود را ببینند.
  • برای افزایش ماندگاری لیفتینگ چهره باید از بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید. در ضمن انجام فعالیت‌های سنگین ورزشی چه برای خانم‌ها و چه برای آقایان ممنوع است.
  • تا زمانی که روند بهبودی شما طی نشده است، مصرف الکل و دخانیات و مواد مخدر منع شده‌اند. بهتر است مصرف داروهای رقیق کننده خون مثل آسپرین را نیز در این دوران به تعویق بیندازید.
  • بعد از لیفتینگ‌ چهره نباید غذاهای نمک دار را به مدت دو هفته مورد استفاده قرار دهید. هر گونه خوراکی اسانس دار نیز در این دوران منع می‌شود. این به دلیل تحریک کلاژن‌های پوستی است که در همان چند روز ابتدایی پس از عمل به بیشترین میزان خود می‌رسد.

هزینه جراحی لیفت صورت

بهتر است برای این که متوجه شوید فرآیند لیفت صورت نتایج خوبی را از خود بر جای گذاشته است یا نه، زیر نظر پزشک معاینه شوید. در این صورت از نکاتی که پزشک برای افزایش میزان ماندگاری لیفت توصیه می‌کند نیز بهره مند خواهید شد. نکته مهمی که باید بدانید این است که همیشه پزشکانی ماهر، باتجربه و متخصص را برای لیفت انتخاب کنید. دکتر سالم از جمله برجسته‌ترین پزشکانی است که در این زمینه فعالیت می‌کند و نیاز شما را برطرف می‌کند.

ماندگاری عمل لیفتینگ

تاثیر سن بر ماندگاری نتیجه لیفت صورت

توجه داشته باشید که سن یکی از مهم‌ترین و تاثیر گذارترین عوامل در میزان ماندگاری لیفت صورت با جراحی یا بدون جراحی است. همان طور که گفتیم، سن ۴۰ تا ۷۰ بهترین ین برای لیفت کردن صورت است. حال اگر افراد در سنین بالا و نزدیک به هفتاد چهره خود را لیفت کنند، ممکن است نتایج خوبی نگیرند چرا که ساختارهای بدن به سختی با ساختار پوست هماهنگ می‌شوند. از سوی دیگر در افرادی که سنین بالایی دارند، عمق چین و چروک‌ها آنقدر زیاد است که لیفتینگ نمی‌تواند انتظارات بیمار را به خوبی برطرف کند.

از طرفی دیگر، با پایین بودن سن برای لیفتینگ ممکن است آسیب زیادی به پوست شما برسد. بنابراین شما باید در بهترین سن که همان ۴۰ تا ۵۰ سالگی است، اقدام به لیفت کردن چهره خود کنید‌. چنانچه شما پزشکی ماهر و باتجربه را برای لیفت صورت انتخاب کنید، قطعا از نتایج و میزان ماندگاری این فرآیند مطمئن خواهید بود. دکتر محمد مهدی سالم یکی از همین پزشکان است که امروزه می‌توان به راحتی به او اعتماد کرد. پس همین حالا جهت کسب مشاوره‌های لازم و دریافت خدمات لیفت صورت با این پزشک در ارتباط باشید.

دکتر محمد مهدی سالم

دکتر محمد مهدی سالم

دکتر محمد مهدی سالم متخصص گوش، حلق وبینی و جراحی سروگردن دارای اعتبار بورد تخصصی گوش، حلق و بینی و جراحی سر و گردن (دارای رتبه برتر و جزء ۱۰ درصد اول بورد تخصصی کشور در سال ۹۴)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری مطلب

فهرست محتوا
نمونه‌کار‌های بیشتر...