لوگو دکتر محمد مهدی سالم
دکتر محمد مهدی سالم

مراقبت های بعد از لیفت ابرو

مراقبت های بعد از لیفت ابرو شامل چه مورادی می شود؟ آیا می دانید با رعایت مراقبت های بعد از لیفت ابرو می توانید سریع تر دوارن نقاهت خود را طی کنید؟ با آنکه لیفت ابرو یک جراحی کم تهاجمی است، رعایت برخی از مراقبت ها بعد از آن می تواند در بهبودی سریع تر شما بسیار کمک کننده باشد. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

مراقبت های بعد از لیفت ابرو در نتیجه شما تاثیر به سزایی داد. در هر جراحی، اول از همه تکنیک های جراحی و در وهله های بعدی مراقبت های بعد از جراحی می تواند در نتیجه آن تاثیر گذار باشد.

مدت زمان بهبودی بعد از لیفت ابرو چقدر است؟

این جراحی یک اقدام کم تهاجمی است. اما رعایت مراقبت های بعد از آن لازم است. اکثر مراجعان مدتی بعد به طور کامل بهبود یافته اند و می توانند حتی شدیدترین فعالیت های بدنی را از سر بگیرند. نتیجه لیفت ابرو ۶ ماه پس از جراحی در موقعیت نهایی خود قرار می گیرند و نتیجه نهایی عمل را نشان می دهد. تا آن زمان علی الخصوص ۶ هفته اول لازم است مراقبت های بعد از آن را رعایت کنید تا بهترین نتیجه را کسب کنید.

اقدامات بعد از جراحی لیفت ابرو

اصلی ترین مراقبت های بعد از جراحی لیفت ابرو

  • به مدت ۴۸ ساعت از مصرف الکل، آسپرین و داروهای ضد التهاب خودداری کنید.
  • در چند هفته اول باید از بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.
  • درهفته های اول از ورزش های شدید و حرفه ای و دویدن و… اجتناب کنید
  • بهتراست رابطه جنسی در هفته های اول بعد از لیفت ابرو انجام نشود.
  • بیمار باید متحرک باشد و برای کمک به گردش خون آرام قدم بزند. از خط رویش موها که محل برش بوده است مراقبت کنید. هر چند این برش ها کوچک است و جای نگرانی وجود ندارد.

برخی سوالات متداول بعد از انجام  لیفت ابرو وجود دارد که باید پاسخ آن را بدانید. این سوالات شامل نحوه نور خورشید، حمام بعد از لیفت ابرو و همچنین قرارگیری در معرض نورر خورشید می شود.  

از جای زخم بعد از لیفت ابرو مراقبت کنید

آیا لیفت ابرو با آندوسکوپی جای زخم باقی می گذارد؟ با آنکه زخم های ناشی از لیفت ابرو معمولا به خوبی بهبود می یابند و در خط رویش موهای شما قرار دارند و اصلا مشخص نمی شوند، با این حال لازم است اقداماتی که جراح به شما توصیه می کند را بعد از جراحی در خصوص مراقبت از جای زخم انجام دهید که در ادامه مقاله به برخی از مهم ترین این مراقبت ها اشاره خواهیم کرد.

قرار گیری در معرض نور خورشید بعد از لیفت ابرو

از پوست خود در مقابل آلودگی های خارجی و همچنین نور خورشید محافظت کنید و تاجایی که ممکن است علی الخصوص در هفته های اول از خانه خارج  نشوید. تا شش هفته پس از جراحی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید، لامپ های آفتابی یا تخت های برنزه اجتناب کنید. گرما ممکن است باعث تورم صورت و پلک شما شود بنابراین در صورت قرار گیری در معرض نور خورشید از ضد آفتاب با SPF 30 یا بالاتر استفاده کنید. سعی کنید ضد آفتاب خود را هر دو الی سه ساعت یکبار تمدید کنید و این بهتر است که از قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید پرهیز کنید.

شستن مو بعد از لیفت ابرو

شستن مو بعد از لیفت ابرو از دیگر مراقبت هایی است که لازم است آن را رعایت کنید. شما نمی توانید بلافاصله بعد از جراحی موهای خود را بشویید. ۴۸ ساعت پس از جراحی می توانید موهای خود را به آرامی با یک شامپوی ملایم مانند شامپو بچه بشویید. برای کمک به از بین بردن گره های مو از نرم کننده استفاده کنید. هنگام برس زدن مو از کشیدن بخیه ها خودداری کنید. به جهت مراقبت های بیشتر می توانید ریشه موهای خود را نگه داشته و بعد شانه بزنید. همچنین از برخورد برس به کف سر پرهیز کنید.

اقدامات مراقبتی لیفت اندوسکوپی ابرو

نحوه خوابیدن بعد از لیفت ابرو باید چگونه باشد؟

نحوه قررار گیری سر در هنگام استراحت و همچنین نحوه خوابیدن از دیگر مراقبت های بعد از لیفت ابرو است. آیا می توانم بعد از لیفت ابرو به پهلو بخوابم؟ این یکی از سوالات کسانی  است که به تازگی این اقدام را انجام داده اند.

اگر لیفت صورت، لیفت ابرو یا رینوپلاستی انجام داده اید، باید حدود دو تا چهار هفته به پشت بخوابید و سر خود را بالا ببرید. این وضعیت از فشار به صورت شما جلوگیری می کند و می تواند از ناراحتی و تورم جلوگیری کند. سر خود را با استفاده از بالش های اضافی بالا نگه دارید و همچنین بالش های اضافی را نیز در دو طرف خود قرار دهید.

شستن صورت بعد از لیفت ابرو

آیا شستن صورت با ژل شست و شو و آب بعد از جراحی لیفت ابرو مشکلی ایجاد نمی کند؟ شما می توانید صورت خود را بشویید اما لازم است پانسمان را خشک نگه دارید. اگر در هنگام شست و شو متوجه شدید در مناطقی از پیشانی یا پوست موی سر خود کاهش حس یا بی حسی وجود دارد، این احساس به مرور زمان به حالت عادی باز می گردد. بنابراین نیاز به نگرانی نیست. هنگام استفاده از اتوهای فر کننده، سشوار، کیسه گرم و کیسه یخ، بسیار مراقب باشید تا از آسیب به پوست صورت خودداری کنید.

دکتر محمد مهدی سالم

دکتر محمد مهدی سالم

دکتر محمد مهدی سالم متخصص گوش، حلق وبینی و جراحی سروگردن دارای اعتبار بورد تخصصی گوش، حلق و بینی و جراحی سر و گردن (دارای رتبه برتر و جزء ۱۰ درصد اول بورد تخصصی کشور در سال ۹۴)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری مطلب

فهرست محتوا
نمونه‌کار‌های بیشتر...