لوگو دکتر محمد مهدی سالم
دکتر محمد مهدی سالم

تمامی نکات مهم لیفت صورت که باید بدانید!!

نکات مهم لیفت صورت و حقایقی درباره این عمل وجود دارد، که باید آنها را بدانید و با آگاهی به این موارد اقدام به انجام لیفت صورت کنید. آگاهی و دانستن نکات مهم لیفت صورت پیش از اقدام به لیفت صورت در راستای انتخاب صحیح و داشتن لیفت صورتی مناسب بسیارحیاتی و مهم است.

نکات-مهم-فیس-لیفت

نکات مهم لیفت صورت:

لیفت صورت یک فرایند جراحی زیبایی است که برخی نکات مهم باید در نظر گرفته شوند. هماهنگی با توصیه‌ها و دستورات پزشک پس از عمل اهمیت دارد تا نتایج دلخواه بدست آید و روند بازگشت به زندگی روزمره به بهترین شکل صورت گیرد. در ادامه موارد و نکات مهم لیفت صورت به طور کامل گفته شده است.

بیشتر بخوانید: هزینه لیفت صورت در سال ۱۴۰۲

۱-طبیعی بودن نتایج

لیفت صورت ظاهر صورت شما را بهبود بخشیده و سبب جوانسازی صورت می شود. عمل لیفت صورت با تکنیک های مختلف اقدام به رفع افتادگی های پوست شما شده و با نتایجی طبیعی سبب می شود شما ۱۵ سال جوانتر بنظر بیاید.

۲- امکان همزمانی عمل لیفت صورت با سایر عمل ها

لیفت صورت به تنهایی نمی تواند سبب رفع افتادگی های صورت و چین و چروک های صورت شود. در کنار لیفت صورت می توان عمل های دیگری چون پیلینگ و میکرونیدلینگ، درمان فلج عصب صورت و… انجام داد.

۳-همزمانی عمل لیفت صورت با پیوند عصب

گاهی بیمار به دلایلی چون بیماری های مختلف یا یک جراحی زیبایی ناموفق دچار فلج عصب صورت می شود. در این حالت می تواند به یک متخصص گوش و حلق و بینی که کارهای زیبایی انجام می دهد، مراجعه کند و همزمان با درمان فلج صورت با پیوند عصب، اقدام به لیفت صورت کند.

۰۰:۴۸
truncate dir-rtl

جراحی همزمان لیفت صورت و پیوند عصب صورت

بیشتر بخوانید: بهترین سن لیفت صورت چه سنی است؟

۴- انجام همزمانی لیفت صورت با لیفت ابرو، لیفت پلک یا شقیقه

لیفت صورت بر بخش پایینی صورت تمرکز دارد و اقدام به رفع چین و چروک ها و افتادگی صورت در بخش پایینی صورت می کند. در صورت تمایل به جوانسازی اطراف چشم می توانید لیفت صورت را همزمان با لیفت ابرو یا لیفت پلک انجام دهید.

۵-انجام لیفت صورت با روش های جراحی و غیرجراحی

لیفت صورت به روش جراحی و غیرجراحی انجام می شود. انتخاب نوع روش علاوه بر تمایل بیمار به نظر پزشک بستگی دارد. هر کدام از روش های لیفت صورت با توجه به سن، میزان افتادگی، چین و چروک ها و عمق چین و چروک ها انتخاب می شود.

بیشتر بخوانید: بهترین جراح لیفت صورت در تهران

۶- نتیجه لیفت صورت بلافاصله بعد از عمل مشخص نمی‌شود

نتایج لیفت صورت بلافاصله پس از عمل مشخص نمی شوند و نتایج انواع لیفت در صورت در یک بازه زمانی مشخص می شود. نتایج لیفت پیشانی حدود ۳ هفته الی ۱ ماه بعد از عمل مشخص می شون.

نتایج لیفت شقیقه تا ۳ ماه اول که اصلا مشخص نیست. پس از ۳ ماه حدود ۴۰ درصد از نتایج جراحی قابل مشاهده هستند و پس از ۴ الی ۵ ماه نتایج کاملا مشخص می شود.

نتایج لیفت صورت ۶ ماه الی ۱ سال بعد از عمل مشخص می شود.

۷-  در عمل لیفت صورت، عضلات صورت کشیده می شود.

قبلا یعنی حدود ۳۰ سال پیش برای لیفت صورت، با کشیدن پوست صورت اقدام به لیفت صورت می کردند. این عمل اسکارهای بسیار و جای بخیه های بسیاری در جلوی گوش و پیشانی و پشت گردن در پی داشت

به مرور تکنیک های مختلفی  بر روی کار آمد و متخصصان زیبایی تصمیم گرفتند که با کشیدن عضلات عمقی صورت اقدام به لیفت صورت کنند. در این روش پزشک با تکنیک های مختلف اقدام به کشش عضلات یا Extended deep plane face lifting می کند . در این روشتمام ناحیه های عضلانی صورت ابتدا آزاد شده سپس لیفت می‌شوند. در این نوع لیفت دیگر پوست کشیده نمی‌شود و صرفا Reposition اتفاق می‌افتد، در ادامه پوست و عضلات سر جای خود قرار می‌گیرند.

بیشتر بخوانید: انواع روش های لیفت صورت

۰۰:۱۲
truncate dir-rtl

جراحی بینی، لیفت صورت و گردن همزمان با لیفت لب

۸-  دوران نقاهت لیفت صورت

در دوران نقاهت لیفت صورت کبودی، درد، سوزش و خارش و بی حسی را تحربه می کنید و داشتن این علائم تا دو هفته طبیعی است.

درد لیفت صورت تا ۳ روز اول کمی زیاد است و سپس کمتر می شود.

بی حسی پوست صورت (پیشانی و شقیقه و چانه و..) در جوان ها بین ۱ تا ۳ ماه وجود داشته و سپس رفع می شود. در افراد مسن پس از ۶ ماه رفع می شود.

احساس سوزش و خارش پس از رفع بی حسی صورت را تجربه می کنید.

۹- آیا نتایج لیفت صورت برای همه افراد مثبت است؟

افرادی که برای لیفت صورت مراجعه می کنند، باید فاکتورهای لازم برای لیفت صورت را از جمله بازه سنی و خاصیت ارتجاعی پوست و.. را داشته باشند، در غیر اینصورت عمل لیفت صورت برای این افراد انجام نمی شود. به بیان دیگر باید افرادی که کاندیدای مناسب لیفت صورت باشند، در این صورت نتایج لیفت صورت برای آنها مثبت خواهد بود.

مراجعین حتما باید به دقت به توضیحات ارائه شده در جلسه مشاوره گوش کنند و طبق آن اقدام به لیفت صورت کنند، تا نتایح مثبت و رضایت بخشی از عمل لیفت صورت داشته باشند.

بیشتر بخوانید: لیفت صورت آقایان برای جوانسازی صورت

۱۰- چگونه متوجه شویم که کیس مناسبی برای لیفت صورت، لیفت ابرو، پلک و…. هستیم؟

اگر در بازه سنی ۴۰ تا ۶۵ سال قرار دارید، پوست شما خاصیت ارتجاعی و کشسانی دارد، از سلامت عمومی و جسمانی برخوردار هستید و…، کیس مناسبی برای لیفت صورت هستید.

برای موارد دیگر جلوی آینده بایستید و ابروی خود را بالا بکشید، اگر همزمان با کشیدن ابرو، پشت پلک شما صاف می شود شما نیازی به لیفت پلک یا بلفاروپلاستی ندارید. در غیر اینصورت یعنی اگر فاصله چشم و ابروی شما مناسب نیست و پشت پلک شما دچار چروک می شود، به بلفاروپلاستی نیاز دارید.

اگر هنگام بالا بردن ابرو، در فضای بین بالای چشم و زیر ابرو، لبه برجسته استخوان را مشاهده ‌کنید، احتمالاً به عمل لیفت ابرو نیاز دارید.

۰۰:۰۷
truncate dir-rtl

لیفت ابرو و بلفاروپلاستی پلک بالا

۱۱. تزریق بوتاکس بعد از لیفت صورت

پس از انجام لیفت صورت یا لیفت شقیقه، عضله اوربیکولاریس یا عضله دور چشم که چین‌های پنجه کلاغی را ایجاد می‌کند، به سمت پایین کشیده می‌شود. بعد از جراحی، لیفت تنها با دو یا سه بخیه به عضلات متصل است که آنها را به جمجمه می‌چسبانند. تزریق بوتاکس به این عمل کمک می‌کند تا این عضلات به طور موقت در ناحیه دور چشم فلج باقی بمانند، و زمانی که این عضلات فلج هستند، دیگر لیفت را به سمت پایین نمی‌کشند.

بیشتر بخوانید: تزریق ژل به صورت

با تزریق بوتاکس، فرصت ایجاد می‌شود که عضله در موقعیت جدید چسبندگی ایجاد کند و این بخشی از فرآیند درمان را تشکیل می دهد. پس از استحکام یافتن عضلات، نیازی به تزریق بوتاکس دیگر وجود نخواهد داشت.

۱۲. عوارض لیفت صورت

ورم و کبودی در هفته‌های اول پس از لیفت صورت به عنوان یکی از متداول‌ترین عوارض این جراحی محسوب می‌شود. احتمال وقوع عفونت پس از لیفت نیز وجود دارد، اما همیشه و در همه بیماران ظاهر نمی شود.

اگر کسی قبلاً به عمل بلفاروپلاستی اقدام کرده باشد، در جلسه مشاوره باید این موضوع را اعلام کند؛ زیرا پزشک برای انجام لیفت صورت باید از تغییرات پیشین صورت اطلاع داشته باشد

بی‌حسی پوست سر نیز در بازه زمانی میان سه تا شش ماه پس از عمل، به طور معمول برطرف می‌شود. ما از تکنیک‌هایی برای انجام لیفت استفاده می‌کنیم تا حس پوست از بین نرود و اختلالات حرکتی در ابرو و پوست رخ ندهد.

نکات-مهم-فیس-لیفت

۱۳. مزایای لیفت صورت

لیفت عمقی صورت یا لیفت گسترده‌تر صورت (Extended Deep Plane Face Lift) که به عنوان جدیدترین تکنیک لیفت صورت در دنیا شناخته می‌شود، در تهران توسط دکتر محمد مهدی سالم انجام  می‌شود.

 این لیفت نواحی پایینی صورت را آزاد کرده و به سمت بالا می‌کشد، با تأثیر ممتاز بر روی ناحیه خط خنده و خط چانه، که منجر به یکدست شدن گونه‌ها می‌شود.  با استقرار عضلات در موقعیت خود پس از لیفت، حداقل تا ۱۵ سال شاهد هیچ افتادگی پوست صورت نخواهید بود.

بیشتر بخوانید: مراقبت های پس از لیفت صورت

لیفت شقیقه و پیشانی همچنان تأثیر خود را تا هفت تا هشت سال حفظ می‌کنند. با این وجود، لطفاً به یاد داشته باشید که لیفت‌ها به صورت دائمی نیستند. با پیشرفت سن و علائم پیری، لیفت نیز همراه با سایر بخش‌های چهره به صورت طبیعی تغییر خواهد کرد.

۱۴- میزان ماندگاری لیفت صورت

میزان ماندگاری لیفت صورت به روش لیفت صورت بستگی دارد. لیفت صورت به روش جراحی ماندگاری بالایی دارد و حدود ۱۵ تا ۲۰ سال پس از عمل ماندگار است.

در صورتی که سایر روش های لیفت صورت چون هایفوتراپی، لیفت با نخ و…، میزان ماندگاری متفاوتی دارند و بین ۲ الی ۸ سال مانگاری دارند.

خلاصه

نکات مهم لیفت صورت شامل دوام طولانی‌مدت نتایج، افزایش تناسب بین ناحیه‌های مختلف چهره، و حفظ طبیعیت اندازه و شکل چهره هستند.

لیفت صورت یک روش جراحی زیبایی است که به منظور جوانسازی و اصلاح ناحیه‌های چهره انجام می‌شود. در این روش، عمدتاً پوست و عضلات چهره بازسازی می‌شوند تا چهره جوان‌تر به نظر برسد.

لازم به ذکر است که انتخاب تکنیک مناسب برای هر فرد بسیار حیاتی است و باید با دقت به نیازهای فردی هر بیمار پرداخته شود. همچنین، مراحل پس از عمل و مراقبت‌های لازم پس از لیفت صورت نقش مهمی در بهبود سریع و سالم فرآیند بازگشت به زندگی روزمره ایفا می‌کنند.

دکتر محمد مهدی سالم

دکتر محمد مهدی سالم

دکتر محمد مهدی سالم متخصص گوش، حلق وبینی و جراحی سروگردن دارای اعتبار بورد تخصصی گوش، حلق و بینی و جراحی سر و گردن (دارای رتبه برتر و جزء ۱۰ درصد اول بورد تخصصی کشور در سال ۹۴)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری مطلب

فهرست محتوا
نمونه‌کار‌های بیشتر...