لوگو دکتر محمد مهدی سالم
دکتر محمد مهدی سالم

بلفاروپلاستی پلک پایین + نمونه کار

بلفاروپلاستی پلک پایین یک عمل جراحی درمانی و زیبایی است که طی آن پلک پایین به بهترین حالت خود می‌رسد. به بیان ساده‌تر بلفاروپلاستی نوعی جراحی زیبایی است که ظاهر پلک را بهبود بخشیده و زیبایی را برای زیباجویان به ارمغان می‌آورد. در این عمل جراحی، متخصص زیبایی، پوست اضافی را برش داده و با خارج کردن بافت چربی اضافی، پلک را به بهترین نحو بازسازی می‌کند.

عمل بلفاروپلاستی پلک پایین به کمک زیباجویان آمده و جوانی و زیبایی را به آن‌ها هدیه می‌کند. جراحی پلک پایین برخلاف باور عموم، علاوه بر افراد مسن و بانوان، برای داوطلبان جوان و آقایان نیز بسیار کاربردی است. این شیوه درمانی فاقد جای بخیه بوده و دوران نقاهت نسبتا کوتاهی دارد، ازاین‌رو نظر افراد بسیاری را به خود جلب کرده است.

بلفاروپلاستی پلک پایین به چه دلیل انجام می شود؟

چشم‌های شاداب و خوش فرم نقش بسزایی در زیبایی چهره و میزان اعتماد به نفس فرد دارند. بسیارند افرادی که به موجب پف زیرچشم، چین و چروک‌های اطراف چشم یا توده‌های چربی دچار مشکل شده‌اند. البته امروزه به لطف دانش پزشکی و جراحی‌های زیبایی، داشتن چشمانی زیبا و جوان آسان شده است.

جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین برخلاف بلفاروپلاستی پلک بالا، بدون بخیه بیرونی انجام شده و ظاهری فوق‌العاده زیبا ایجاد می‌کند. این جراحی زیبایی زمان چندانی نمی‌خواهد و طی پروسه ۱ الی ۳ ساعته انجام می‌شود. دوران نقاهت بلفاروپلاستی کوتاه بوده و زیباجو می‌تواند پس از یک هفته با رعایت نکات مراقبتی به تدریج به فعالیت‌های روزمره بپردازد.

تصاویری که در ادامه مشاهده می کنید، نمونه ای از بلفاروپلاستی پلک بالا می باشد.

۰۰:۰۸
truncate dir-rtl

بلفاروپلاستی پلک پایین دکتر محمد مهدی سالم

علل نیاز به بلفاروپلاستی پلک تحتانی

بلفاروپلاستی پلک پایین به عنوان نوعی جراحی زیبایی، پف و چین و چروک‌های زیر چشم را رفع می‌کند. پوست پلک پایین چشم‌ها همچون پلک بالا در اثر گذر زمان کیفیت و شادابی خود را از دست می‌دهد. از‌این‌رو زیبایی و شادابی چشم‌ها نیز تحت تاثیر قرار گرفته و جراحی زیبایی وارد عمل می‌شود. در اغلب موارد تحلیل رفتن عضلات و استحکام پوست زیر چشم سبب ایجاد چین و چروک و نیاز به بلفاروپلاستی می‌شود.

در برخی موارد نیز، افراد به صورت ژنتیکی دارای پلک پایین پف کرده و بدفرم بوده و به جراحی نیاز دارند. تجمع چربی و جابجایی آن در زیر پلک‌ پایین نیز جلوه‌ای نامناسب به چشم‌ها می‌بخشد که به جراحی نیاز دارد. با این اوصاف در صورتیکه از فرم پلک پایین راضی نیستید، آن را به دست متخصص بلفاروپلاستی بسپارید‌.

نحوه انجام جراحی زیبایی پلک پایین

جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین همانند هر جراحی زیبایی دیگر به جلسه مشاوره تخصصی و بررسی سوابق مراجع نیاز دارد. در عمل بلفاروپلاستی پلک پایین به ‌طور معمول فرد بیهوش شده و جراحی روی قسمت داخلی پلک انجام می‌شود. روش‌های گوناگونی برای آن وجود دارند که بنا به تشخیص پزشک اجرا می‌شوند. در اغلب موارد پزشک با برش پلک از قسمت داخلی یا در امتداد خطوط مژه‌ها بافت چربی و پوست اضافی را خارج می‌کند.

در این جراحی پس از حذف بافت‌های اضافی، بخیه‌های داخلی انجام شده و هیچ اثری از بخیه ظاهری نیست. لازم به ذکر است امکان انجام بلفارو پلک بالا و پایین به‌صورت همزمان نیز امکان پذیر است. بدین ترتیب که جراحی از پلک بالا شروع شده و سپس پلک پایین تحت جراحی قرار می‌گیرد.

مزایای بلفاروپلاستی پلک تحتانی

جراحی پلک پایین در کنار زیباترکردن پلک، خاصیت درمانی داشته و در اغلب موارد با هدف درمانی انجام می‌شود. در بلفاروپلاستی حذف پوست و بافت اضافی پلک پایین، شادابی و زیبایی چشم‌ها دوچندان می‌شود. برخی از مزایای این جراحی شامل موارد ذیل هستند:

  • تقویت میدان دید و بهبود سطح بینایی
  • تصحیح و رفع اختلالات دید
  • افزایش زیبایی چشم‌ها و چهره
  • به تعویق انداختن روند پیری
  • محو کردن چین و چروک‌های چشم
  • اصلاح فرم چشم
  • افزایش اعتماد به نفس فرد
بلفاروپلاستی پلک پایین

مراقبت‌های قبل از بلفاروپلاستی پلک پایین

طبق تحقیقات انجام شده مراقبت‌های قبل از جراحی‌های زیبایی در کسب نتیجه مطلوب نقش کلیدی دارند. داوطلبان جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین علاوه بر مراقبت‌های پس از عمل به رعایت یکسری مراقبت‌های پیش از عمل نیاز دارند. مشورت با پزشک درمورد بیماری‌ها و داروهای مصرفی، قطع سیگار حداقل یک هفته پیش از عمل و مصرف غذای مقوی از مراقبت‌های پیش از عمل محسوب می‌شوند. علت قطع سیگار و مصرف غذاهای مقوی، کاهش خونریزی و تقویت سیستم ایمنی بدن است. همچنی توجه داشته باشید رعایت مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی در کسب نتیجه بسیار موثر است.

هزینه بلفاروپلاستی پلک پایین

هزینه بلفاروپلاستی پلک پایین به عوامل مختلفی چون میزان شیوه عمل، میزان چین و چروک و نوع اختلال و … بستگی دارد. هزینه این جراحی علاوه بر موارد فوق براساس هزینه بیمارستان و از همه مهم‌تر تخصص و دستمزد پزشک تعیین می‌شود.

در برآورد قیمت نهایی جراحی پلک پایین، آزمایشات و هزینه‌های جانبی نیز موثر هستند. به‌طور کلی می‌توان قیمت این جراحی را مبلغی متغیر دانست که به تخصص پزشک بستگی دارد. لازم به ذکر است، دستمزد بالا صرفا نشانه تبحر و تخصص متخصص زیبایی نبوده و باید به نمونه کارهای وی توجه شود.

سخن آخر

بلفاروپلاستی پلک پایین و بالا به طور معمول بیش از ۱۰ سال دوام دارد. البته که میزان ماندگاری و تاثیر این جراحی زیبایی به میزان مراقبت‌ها، سن زیباجو و لایف استایل وی بستگی دارد. نظر به اینکه روز به روز به تعداد داوطلبان بلفاروپلاستی و جراحی‌های زیبایی افزوده می‌شود، انجام آن برای افراد زیر ۳۰ سال توصیه نمی‌شود.

دکتر محمد مهدی سالم

دکتر محمد مهدی سالم

دکتر محمد مهدی سالم متخصص گوش، حلق وبینی و جراحی سروگردن دارای اعتبار بورد تخصصی گوش، حلق و بینی و جراحی سر و گردن (دارای رتبه برتر و جزء ۱۰ درصد اول بورد تخصصی کشور در سال ۹۴)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری مطلب

فهرست محتوا
نمونه‌کار‌های بیشتر...