لوگو دکتر محمد مهدی سالم
دکتر محمد مهدی سالم

جراحی زیبایی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی از جمله عمل های زیبایی پر طرفدار است. با توجه به این که فرم و زیبایی بینی نقش بسیار زیادی در زیبایی چهره دارد، هر گونه مشکلات در آن می تواند جذابیت چهره را تحت تاثیر قرار دهد. از این رو بسیاری از افراد به دنبال اصلاح بد فرمی ها و مشکلات ظاهری در بینی خود هستند. امروزه جراحی بینی با تکنیک های پیشرفته توانسته کمک شایانی در این زمینه کند. به طوری که جراحان زیادی در این زمینه مشغول به فعالیت هستند.

در این مقاله قصد داریم به بررسی کلی جراحی بینی بپردازیم و با انواع مدل ها و روش های آن نظیر عمل بینی شرقی آشنا شویم. علاوه بر این در ادامه نیز به نکاتی پیرامون انتخاب بهترین دکتر برای عمل بینی اشاره خواهیم کرد.

اهداف جراحی بینی

جراحی بینی می تواند با اهداف مختلفی انجام شود. در برخی از افراد این عمل تنها با هدف زیبایی و اصلاح فرم بینی انجام می گیرد. برای مثال از بین بردن قوز بینی، اصلاح افتادگی نوک بینی، رفع مشکلات عدم تقارن و کجی بینی، کوچک کردن بینی و غیره از جمله این موارد است. علاوه بر این در شرایطی نیز ممکن است جراحی بینی با هدف درمانی انجام شود. گاهی به دلیل برخی از مشکلات تنفسی با نظر پزشک متخصص تصمیم به انجام این عمل گرفته می شود. در پاره ای از مواقع نیز ممکن است عمل بینی زیبایی و درمانی به صورت همزمان انجام شود. تا هم مشکلات تنفسی برطرف گردد و هم فرم بینی اصلاح شود.

انواع روش های جراحی بینی

لازم به ذکر است امروزه روش های مختلفی در جراحی بینی مورد استفاده قرار می گیرند. که باتوجه به شرایط فرد متقاضی جراحی زیبایی و نظر پزشک متخصص ممکن است هر یک از این روش ها انتخاب گردد. از جمله این روش ها تکنیک باز عمل بینی است. طی این روش پوست بین دو حفره بینی یا کلوملا برش داده می شود و با بالا آمدن پوست امکان اعمال تغییرات گسترده تر و بیشتر فراهم می گردد. البته باید یادآور شویم دوره نقاهت این روش معمولا بیشتر است. و تورم و کبودی بیشتری نیز به همراه خواهد داشت.

انواع تکنیک های جراحی بینی

از دیگر تکنیک های مورد استفاده در این زمینه، روش جراحی بینی بسته است. در این تکنیک برش ها داخل بینی اعمال می گردد، با توجه به این که دید پزشک جراح در این روش کمتر است نیاز به مهارت بیشتر دارد و اغلب برای مواردی کاربرد دارد که نیاز به ایجاد تغییرات کمتر می باشد، لازم به ذکر است دوره نقاهت این روش کمتر بوده و بهبودی علایم آن نیز سریع تر است.

تکنیک های جراحی بینی در سال ۱۴۰۲ ممکن است برای هر فرد متفاوت باشد. این امر موجب سهولت در عمل های دشوارتر نظیر جراحی بینی شکسته می شود.

مدل های جراحی زیبایی بینی

با توجه به فرم بینی فرد و نظر پزشک و فرد متقاضی انواع مدل های مختلف بینی امکان پذیر است. لازم به ذکر است جنسیت افراد نیز در نوع مدل انتخابی موثر خواهد بود. از جمله مدل های بینی می توان به عمل بینی طبیعی اشاره کرد. طی این روش مشکلات و ایرادات بینی توسط پزشک بر طرف می گردد و هدف ایجاد شکل طبیعی از بینی است. این روش عمل بینی مردان پرطرفدار است، در واقع طی این مدل عمل، اندازه بینی زیاد کوچک نمی گردد.

از دیگر مدل های جراحی بینی، مدل فانتزی است. این مدل روی بینی های استخوانی به خوبی اعمال می گردد. قوس بینی فانتزی یا عروسکی زیادتر از طبیعی است. و زاویه بین نوک بینی و لب بیشتر از ۹۰ درجه است. و نوک بینی به سمت بالا  کشیده می شود.

از طرفی برخی از افراد ترجیح می دهند مدل عمل بینی نیمه فانتزی را انتخاب نمایند. طی این روش نیز قوس بینی تغییر می کند ولی نه به اندازه مدل فانتزی و در واقع بین حالت طبیعی و فانتزی است. همان طور که قبلا نیز اشاره شد انتخاب نوع مدل عمل بینی بستگی زیادی به فرم قبلی بینی دارد.

بینی گوشتی و عمل آن

برخی از افراد دارای بینی گوشتی هستند، این نوع بینی ها دارای پوست ضخیم تر و غضروف ضعیف تر هستند. نوک بینی گوشتی معمولا پهن تر از بینی استخوانی است. لازم به ذکر است جراحی بینی گوشتی با توجه به این که غضروف این نوع بینی‌ها ضعیف تر است، نیاز به مهارت بالاتری دارد و معمولا نیاز به تقویت و پیوند غضروف است. از طرفی در انتخاب مدل های بینی نیز محدودیت وجود دارد، چرا که نمی توان بافت زیادی از غضروف بینی را حذف نمود.

بینی استخوانی و عمل آن

گروهی از افراد نیز دارای بینی استخوانی هستند. این فرم بینی غضروف محکم و پوست نازک دارد. جراحی بینی استخوانی معمولا آسان تر است و تغییرات اعمال شده مشخص تر خواهد بود. در بیشتر موارد نیاز به اصلاح قوز بینی هم است. این نوع بینی ها را می توان به فرم فانتزی نیز عمل نمود.

بهترین دکتر جراحی بینی

لازم است یادآور شویم مهمترین گام در جراحی بینی، انتخاب دکتر جراح زیبایی ماهر است، به طوری که بهترین جراح بینی در تهران می بایست با ساختار بینی آشنایی کامل داشته باشد تا ضمن ایجاد تغییرات زیبایی و اصلاح فرم آن، در عملکرد بینی اختلالی ایجاد نگردد. توصیه می کنیم قبل از انجام عمل بینی حتما در رابطه با بهترین جراح و متخصص زیبایی تحقیقات کامل را داشته باشید و نمونه کارهای قبلی آن ها را ارزیابی نمایید. لازم به ذکر است دکتر محمد مهدی سالم سالم از جمله جراحان نام آشنا در این زمینه هستند، ایشان جراح و متخصص گوش، حلق، بینی و پلاستیک صورت می باشند و میزان رضایتمندی بالا از نتایج کار ایشان، تاییدی است بر این مطلب.

سخن آخر

در این مقاله به بررسی جراحی بینی پرداختیم، همان طور که اشاره شد این عمل با اهداف مختلف زیبایی، درمانی و یا هر دو به صورت همزمان انجام می شود، از تکنیک های مختلف مورد استفاده در این زمینه می توان به روش های عمل بینی باز و بسته اشاره کرد که با توجه به شرایط فرد و نظر پزشک انتخاب می گردد، علاوه بر آن با توجه به فرم بینی فرد، می توان انواع مختلف مدل های بینی مانند طبیعی، فانتزی و نیمه فانتزی را انتخاب کرد، لازم به ذکر است با توجه به اهمیت مهارت پزشک در نتیجه نهایی و رضایت متقاضیان، توصیه می کنیم در انتخاب جراح ماهر و با تجربه دقت لازم را داشته باشید تا با عوارض احتمالی آن مواجه نگردید.

دکتر محمد مهدی سالم

دکتر محمد مهدی سالم

دکتر محمد مهدی سالم متخصص گوش، حلق وبینی و جراحی سروگردن دارای اعتبار بورد تخصصی گوش، حلق و بینی و جراحی سر و گردن (دارای رتبه برتر و جزء ۱۰ درصد اول بورد تخصصی کشور در سال ۹۴)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری مطلب

فهرست محتوا
نمونه‌کار‌های بیشتر...