لوگو دکتر محمد مهدی سالم
دکتر محمد مهدی سالم

عمل بینی شرقی – آسیایی

عمل بینی شرقی چگونه است؟ آیا می دانید عمل بینی شرقی یا همان عمل بینی آسیایی برای چه کسانی مناسب است؟ بینی های مختلف با یکدیگر متفاوت هستند. بنابراین تکنیک های جراحی بینی برای هرکدام متفاوت است. در این مقاله از وبسایت دکتر محمد مهدی سالم قصد داریم به هر آنچه باید در ارتباط با جراحی بینی شرقی و نمونه کار های آن بدانید به شما بگوییم. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

۰۱:۴۰
truncate dir-rtl

عمل بینی شرقی – آسیایی

عمل بینی شرقی چیست؟

این جراحی برای کسانی انجام می شود که ساکن شرق آسیا هستند. به نظر می رسد بینی این افراد از نظر ظاهری به رشد کافی نرسیده است بنابراین ساختار بینی آن ها به گونه ای است که بخش نوک بینی پهن بوده و بینی کوتاه و کم ارتفاعی دارند. به این بینی ها بینی آسیایی و یا شرقی گفته می شود. بنابراین این افراد نیازمند پیوند غضروف به بینی برای کسب نتیجه مطلوب از جراحی بینی هستند.

به تکنیک هایی در مراحل جراحی جهت زیباسازی بینی شرقی انجام می شود، عمل بینی شرقی می گویند.

نمونه کار عمل بینی شرقی

نمونه کار عمل بینی شرقی دکتر محمد مهدی سالم را از ویدئوی زیر ببینید.

پیوند غضروف در عمل بینی شرقی

شاید این سوال برایتان ایجاد شود که پیوند غضروف در جراحی بینی شرقی چگونه است. در پاسخ به‌ این سوال می توان گفت غضروف می تواند از بخش های مختلف بدن خود بیمار نظیر گوش، دنده و یا خود بینی فرد استفاده می شود. در برخی موارد نیز از گرافت ها برای پیوند غضروف به بینی استفاده می شود. ماندگاری جراحی بینی شرقی با پیوند غضروف بالا بوده و یک تکنیک دائمی برای اصلاح شکل بینی به حساب می رود. البته پیوند غضروف در جراحی بینی و استفاده از سایر تکنیک ها ممکن است بنا به صلاح دید جراح متفاوت باشد.

از تکنیک پیوند غضروف به بینی برای اصلاح بینی افرادی که بینی آن ها در تصادف و یا صدمات شدید آسیب دیده است، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بیشتر بخوانید: شستن بینی بعد از عمل بینی

آیا من کاندید عمل بینی شرقی هستم؟

برای اینکه این نکته را بدانید باید به مواردی توجه کنید که از جمله آن ها می توان به نکات زیر توجه کرد

  • بینی شما از نیمرخ کم ارتفاعی نظر می رسد.
  • بینی شما از ناحیه تمام رخ پهن به نظر می رسد.
  • بینی شما کم ارتقاع است.
  • بخش نوک بینی شما نیاز به تقویت دارد.

اگر ساکن آسیای شرقی هستید، لازم است برای مشاوره جراحی بینی به پزشک مراجعه کرده و این سوال را از وی جویا شوید. این جراحی همچنین تحت نام های جراحی short nose یا عمل بینی افغانستانی نیز شناخته می شود.

عمل بینی شرقی

در عمل بینی شرقی کدام معایب بینی اصلاح می شود؟

به طور کل زمانی که شما به جراح بینی مراجعه می کنید، ساختار بین شما از نظر زیبایی شناختی مورد بررسی قرار می گیرد. انحراف بینی و مواردی از این قبیل بررسی خواهد شد. استخوان بینی شرقی عموما صاف است. بنابراین معمولا از نظر قوز بینی اصلاحی وجود ندارد اما به طور کلی ارتفاع تیغه بینی مورد توجه قرار می گیرد.

زمانی که شما به متخصص مراجعه می کنید، لازم است انتظارات خود را بیان کرده و بهترین جراح بینی در تهران واقع بینانه به شما مشاوره خواهد داد.

سخن آخر

عمل بینی شرقی معمولا تکنیک پیوند غضروف همراه است که ممکن است از گرافت یا غضروف طبیعی خود بدن فرد استفاده شود.  به این تکنیک جراحی بینی افغانستانی هم گفته می شود.

در خصوص استفاده از این تکنیک و یا سایر اصلاحات انجام شده در جراحی بینی، متخصص تصمیم خواهد گرفت و به شما یک دید واقع بینانه از نتیجه جراحی خواهد داد.

سوالات متداول

دکتر محمد مهدی سالم

دکتر محمد مهدی سالم

دکتر محمد مهدی سالم متخصص گوش، حلق وبینی و جراحی سروگردن دارای اعتبار بورد تخصصی گوش، حلق و بینی و جراحی سر و گردن (دارای رتبه برتر و جزء ۱۰ درصد اول بورد تخصصی کشور در سال ۹۴)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری مطلب

فهرست محتوا
نمونه‌کار‌های بیشتر...