لوگو دکتر محمد مهدی سالم
دکتر محمد مهدی سالم

لیفت آندوسکوپی صورت

لیفت آندوسکوپی صورت از جمله متدهای زیبایی بسیار محبوبی است که البته کاربردهای قابل‌توجهی نیز در جوان‌سازی و زیبایی صورت دارد. این روش دوره نقاهت کوتاه‌تری داشته و به دلیل عدم بیهوشی عمومی مقرون‌به‌صرفه نیز هست. به‌واسطه این متد می‌توانید از مزیت‌های بی‌شماری بهره‌مند شوید.

نکته‌ای که لازم است درباره این روش بدانید این است که برای نواحی خاصی همچون گونه‌ها، پیشانی و ابروها قابل‌انجام است. در ادامه نوشتار خود به بررسی کامل و جامع لیفت آندوسکوپی صورت، مزیت‌ها و کاربردهای این متد خواهیم پرداخت. تا انتها ما را مهمان نگاه‌های زیبای خود نمایید.

لیفت آندوسکوپی صورت چیست؟

جراحی آندوسکوپی صورت را می‌توان از جمله جراحی‌های پلاستیک بسیار محبوبی دانست که در حال حاضر به طور گسترده‌ای سطح دنیا انجام می‌پذیرد. این روش با ماندگاری بسیار بالای خود می‌تواند صورت را لیفت نموده و ظاهری زیبا و جذاب به آن ببخشد. شما با استفاده از این متد زیبایی قادر خواهید بود تا شل بودن پوست خود را برطرف ساخته و در راستای اصلاح افتادگی پوست صورتتان نیز گام‌های مؤثری را بردارید. اگر با ساختار لیفت‌هایی که درگذشته انجام می‌شدند آشنایی داشته باشید، قطعاً می‌دانید که این نوع لیفت دارای برشی طولانی بود که از یک گوش‌تاگوش دیگر را در برمی‌گرفت.

بر خلاف لیفت‌های قدیمی، لیفت آندوسکوپی صورت بدون ایجاد برش انجام می‌پذیرد و می‌تواند شرایطی بسیار عالی را پیشروی شما عزیزان قرار دهد. در لیفت‌های قدیمی پزشکان برای دسترسی به بافت‌های زیرین مجبور به ایجاد برش می‌شدند. اما در حال حاضر به لطف روی کار آمدن آندوسکوپی صورت می‌توان از فناوری اندوسکوپ برای دیدن بافت‌های زیرین پوست خود استفاده کرد. استفاده از این متد زیبایی مزیت‌های قابل‌توجهی برای شما به همراه دارد که مهم‌ترین آن‌ها عدم ایجاد هرگونه درد و ناراحتی است.

لیفت آندوسکوپی صورت

کاربردهای جراحی آندوسکوپی صورت

لیفت آندوسکوپی صورت کاربردهای بسیار زیادی دارد. همین امر را می‌توان اصلی‌ترین دلیل برای محبوبیت این جراحی دانست. از مهم‌ترین کاربردهای اندوسکوپیک صورت می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

جوان‌سازی صورت

اگر شما نیز جزء افرادی هستید که از افتادگی و ظاهر خسته صورت خود رنج می‌برند ما به شما آندوسکوپیی صورت را پیشنهاد می‌نماییم. این متد زیبایی و درمانی تأثیرات فوق‌العاده‌ای در جوان‌سازی صورت داشته و می‌تواند شما را به نتایجی مورد انتظارتان برساند.

برطرف ساختن افتادگی ابروها

در حال حاضر افراد بسیار زیادی را می‌توان یافت که با چالش افتادگی بافت بالایی چشم‌های خود مواجه هستند. این متد راه‌حلی سریع برای رفع این افتادگی‌ها است و مزیت‌های بسیار زیادی برای شما عزیزان به همراه دارد.

 • رفع چروک‌های ایجاد شده در پیشانی
 • تقارن سازی ابروها
 • تغییر فرم ابروها
 • بالابردن ابرو
 • ازبین‌بردن خطوط میان ابروها
کاربردهای لیفت آندوسکوپی صورت

مزیت‌های جراحی اندوسکوپیک صورت

در این بخش از نوشتار خود قصد داریم تا به بررسی مزیت‌های جراحی آندوسکوپی صورت پرداخته و در این زمینه اطلاعات مفیدی را به شما متقاضیان این متد زیبایی انتقال دهیم. مزایای این روش شامل موارد زیر می‌شوند و هرکدام اهمیت بسیار زیادی دارند.

مقرون‌به‌صرفه بودن

به‌عنوان اولین مزیت این متد درمانی و زیبایی می‌توان به مقرون‌به‌صرفه بودن آن اشاره نمود. لازم است بدانید در ساختار این روش درمانی خبری از بیهوشی نیست و به‌عنوان یکی از جراحی‌های سرپایی شناخته می‌شود. باتوجه‌به این موضوع نیازی نیز به بستری‌شدن ندارید. این موارد در کنار هم می‌توانند موجب کاهش هزینه‌های شما شوند.

برش کمتر پوست

در لیفت آندوسکوپی صورت برش زیادی را شاهد نخواهید بود و این موضوع اهمیت بسیار زیادی دارد؛ چرا که تأثیرات منفی برش‌ها بر روی صورت از بین خواهند رفت.

عوارض جانبی پایین

برش‌های بسیار کمی که در این روش بر روی صورت ایجاد می‌شوند مانع از ایجاد عوارض شدید نیز خواهند شد. در نتیجه تورم و خونریزی نیز کاهش خواهد یافت.

دوره نقاهت کوتاه

این متد زیبایی روشی غیرتهاجمی است. در چنین روش‌هایی دوره نقاهت شما کاهش قابل‌توجهی خواهد یافت و سختی زیادی ندارید.

بخش‌های قابل‌درمان صورت با استفاده از جراحی آندوسکوپی صورت

شما می‌توانید لیفت آندوسکوپی صورت را برای بخش‌های مختلفی از صورت خود انجام دهید. باتوجه‌به این موضوع می‌توان گفت که در این زمینه محدودیتی نخواهید داشت. این بخش‌ها شامل موارد زیر می‌شوند.

گونه

لیفت این بخش از صورت نیز کاملاً بدون انجام بیهوشی صورت‌گرفته و با استفاده از بی‌حسی موضعی است. در این تکنیک پزشک ابتدا برش‌های بسیار کوچکی را بر روی گونه‌های شما ایجاد می‌کند. با استفاده از این برش‌ها فلپ‌های اندوسکوپ زیر پوست قرار می‌گیرند تا به این طریق بتوان از دوربین‌ها برای دیدن بافت‌های زیرین پوست استفاده کرد. پس از انجام بررسی دقیق در این باره پزشک به درمان شل‌شدگی‌های گونه و چین و چروک‌های ایجاد شده در این بخش می‌پردازد.

پیشانی و ابروها

جراحی آندوسکوپی صورت برای پیشانی و ابروها معمولاً بر روی یک‌سوم بالایی صورت انجام می‌پذیرد. با استفاده از این روش می‌توان عیوب ایجاد شده در پیشانی و ابروهای خود را از بین برد. این روش راهکاری بسیار عالی برای ازبین‌بردن خطوط پیشانی، افتادگی ابروها و چین‌وچروک‌های پیشانی شما است. با این تفاسیر توصیه داریم به‌سادگی از کنار این متد زیبایی عبور نمایید؛ چرا که مزیت‌های بسیار زیادی برای شما به همراه دارد. از مهم‌ترین مزیت‌های جراحی اندوسکوپیک پیشانی و ابروها موارد زیر را می‌توان نام برد.

 • بالارفتن ابروها و شاداب شدن پوست بالای چشم
 • ازبین‌رفتن خطوط پیشانی و چین‌های ابرو
 • رفع چین‌های پوستی و پل بینی
 • بهتر دیده‌شدن چشم‌ها

نکات قبل از لیفت آندوسکوپی صورت

 • تا دو هفته استفاده از داروهای رقیق‌کننده خون را کنار بگذارید.
 • چهار هفته قبل از جراحی خود از استعمال دخانیات بپرهیزید.
 • دو هفته قبل از جراحی از نوشیدن مشروبات الکی بپرهیزید.

مراقبت‌های بعد از جراحی آندوسکوپی صورت

مراقبت‌های بعد از لیفت آندوسکوپی صورت موارد زیر را شامل می‌شوند.

 • تا ۵ روز صورت خود را با استفاده از باند فشاری بپوشانید.
 • حتماً سر و شانه‌های خود را به طور هم‌زمان بچرخانید و از چرخش گردن خود به‌تنهایی بپرهیزید.
 • حرکت فک و چانه خود را تا مدتی پس از جراحی آندوسکوپی صورت محدود نمایید.
 • تمام دستورالعمل‌های پزشک خود را رعایت نموده و داروها را در موعد مقرر شده صرف کنید.

شما با انتخاب دکتر سالمی می‌توانید به اطلاعات دقیق‌تری در این باره دست‌یافته و جراحی خود را نیز با موفقیت کامل پشت سر بگذارید.

دکتر محمد مهدی سالم

دکتر محمد مهدی سالم

دکتر محمد مهدی سالم متخصص گوش، حلق وبینی و جراحی سروگردن دارای اعتبار بورد تخصصی گوش، حلق و بینی و جراحی سر و گردن (دارای رتبه برتر و جزء ۱۰ درصد اول بورد تخصصی کشور در سال ۹۴)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری مطلب

فهرست محتوا
نمونه‌کار‌های بیشتر...