لوگو دکتر محمد مهدی سالم
دکتر محمد مهدی سالم

لیفت صورت یا بوتاکس؟؟ کدام روش بهتر است؟

لیفت صورت یا بوتاکس؟!!شاید برای شما هم سوال باشد که بین لیفت صورت یا فیلر کدام یک برای شما مناسب تر است و کدام یک را انتخاب کنید. معمولا افراد برای رفع افتادگی های صورت خود میان این دو روش دچار ابهاماتی می‌شوند و نمی‌دانند که کدام یک ماندگارتر بوده و بهتر است که طبق اهداف خود کدام یک را به کار بگیرند و برگزینند. در این مقاله با ما همراه باشید تا در این مورد اطلاعات بیشتر کسب کنید.

لیفت-صورت-یا-بوتاکس

تفاوت لیفت صورت با بوتاکس از نظر پزشکان زیبایی

لیفت صورت و بوتاکس دو روش مختلف در زمینه زیبایی صورت هستند و هر کدام ویژگی ‌ها و کاربرد های خاص خود را دارند. در زیر، تفاوت ‌های اصلی بین این دو روش را توضیح می‌دهیم تا آشنایی بیشتری پیدا کنید.

لیفت صورت:

– لیفت صورت یک روش جراحی است که با هدف بهبود تناسب و جوانی صورت انجام می‌شود.

– در لیفت صورت، پوست و بافت ‌های زیرین صورت برای بهبود موقعیت و ظاهر پوست و عضلات کشیده و لیفت می‌شوند.

– این روش شامل برش ‌ها و جراحی در صورت می‌باشد تا بافت‌ های پوستی و عضلانی را به موقعیت جدیدی منتقل کند.

– لیفت صورت معمولاً برای کاهش اثرات پیری مانند افتادگی پوست، چین و چروک‌ های عمیق و ضعف تنش پوستی استفاده می‌شود.

– این روش نیاز به تحمل زمان بخش جراحی و بهبود بعد از عمل دارد و ممکن است با عوارض و مخاطرات مرتبط با جراحی همراه باشد.

بیشتر بخوانید: بهترین سن لیفت صورت

بوتاکس:

– بوتاکس به صورت تزریقی در پوست قرار می‌گیرد و سبب حجم و شکل دادن به صورت می شود.

– بوتاکس از سم بولتنیوم ساخته شده است.

– با تزریق بوتاکس، می‌توان حجم و ترمیم شکل دادن به لب‌ها، خط لبخند، خطوط چین و چروک‌های صورت را رفع کرد.

– بوتاکس روشی غیر جراحی است و نتایج آنها به طور فوری قابل مشاهده هستند.

– عملکرد بوتاکس معمولاً موقت است و نیاز به تزریق مجدد در طول زمان دارد تا اثر ماندگاری حفظ شود.

– بوتاکس عموماً برای ایجاد حجم در مناطق برجسته شده، پر کردن چین و چروک ‌های صورت و بهبود ترمیم شکل صورت استفاده می‌شوند.

بیشتر بخوانید: کاندیدای مناسب برای لیفت صورت

مقایسه لیفت صورت با بوتاکس

 حالا که با عملکرد لیفت صورت و بوتاکس آشنا شدید، در ادامه به مقایسه و بررسی این دو روش براساس فاکتورهای دیگه پرداخته شده است.

نتایج ظاهری لیفت صورت در مقایسه با بوتاکس

نتایج ظاهری لیفت صورت و بوتاکس در مقایسه با یکدیگر متفاوت هستند. نتایج لیفت صورت دیر ظاهر شده، اما دوام زیادی دارد.

در صورتی که نتایج بوتاکس زود نمایش داده شده و فرد بعد از دو هفته اثرات آن را می تواند ببیند، اما ماندگاری بسیاری ندارد و نهایتا ۶ ماه اثر دارد. جهت افزایش ماندگاری باید این تزریق را تکرار کنید.

بیشتر بخوانید: هزینه لیفت صورت

مقایسه ماندگاری لیفت صورت با بوتاکس

نتایج لیفت صورت تا چندین سال دوام دارد. با جراحی لیفت صورت، پوست و بافت‌ های زیرین صورت به موقعیت جدیدی منتقل می‌شوند. این بهبود در تناسب و جوانی صورت معمولاً برای مدت طولانی  ۱۰ سال ماندگاری دارد.

ماندگاری بوتاکس کوتاه ‌مدت است. بوتاکس معمولا ۶ ماه ماندگاری دارند. پس از آن باید اقدام به تزریق مجدد کنید. برای حفظ نتایج ماندگار، ممکن است نیاز به تزریق مجدد در طول زمان داشته باشید.

مقایسه میزان درد لیفت صورت با بوتاکس

لیفت صورت یک روش جراحی است و باعث احساس درد و عدم راحتی می‌شود. فرد در طول فرایند بهبودی پس از جراحی، درد و عدم راحتی را تجربه می‌کند. تزریق بوتاکس اغلب با استفاده از مواد بی حسی موضعی صورت می‌گیرد. ناحیه تزریق بی حس شده و احساس درد را کاهش دهند. با این حال، همچنان در صورت تزریق بوتاکس حساسیت و درد کوچکی را تجربه می‌کنید.

مقایسه دوره نقاهت لیفت صورت با بوتاکس

پس از جراحی لیفت صورت، نیاز به دوره نقاهت و بازیابی وجود دارد. در طول چند هفته اول پس از عمل ورم، پف و کبودی در ناحیه صورت تجربه می‌کنید. نیاز به استفاده از باندها و مراقبت‌های ویژه از پوست وجود دارد. زمان کامل نقاهت پس از لیفت صورت تا چند هفته یا حتی چند ماه طول می‌کشد، تا وقتی که پوست به طور کامل به استحکام خود بازگردد و نتایج نهایی مشاهده شود.

تزریق بوتاکس زمان نقاهت کمتری نسبت به لیفت صورت نیاز دارد. بعد از تزریق بوتاکس صرفا ۴ تا ۵ ساعت باید مراقبت کنید و دستورالعمل های مراقبتی را رعایت کنید و پس از آن می توانید تمامی فعالیت های خود را به راحتی انجام دهید.

بیشتر بخوانید: تفاوت لیفت صورت و فیلر 

مقایسه کاندید مناسب برای لیفت صورت با بوتاکس

برای لیفت صورت، معمولاً افرادی که نمای صورت آن ها به علت پیری، دچار چین و چروک و افتادگی هستند، به این روش روی می‌آورند. همچنین، افرادی که دارای چین و چروک عمیق در ناحیه صورت و گردن هستند ممکن است از لیفت صورت بهره‌مند شوند.

در مورد تزریق بوتاکس این روش برای افرادی که خطوط زیر چشم، خطوط اخم در بین ابروها، خطوط پنجه‌کلاغی، چین‌و‌چروک‌های افقی پیشانی و اطراف لب مناسب است. تزریق بوتاکس برای هر سنی مناسب است. 

مقایسه هزینه لیفت صورت با بوتاکس

لیفت صورت یک روش تخصصی و جراحی است و هزینه بیشتری نسبت به بوتاکس دارد.

مقایسه خطرات و عوارض لیفت صورت با بوتاکس

  • لیفت صورت یک جراحی است که به همراه خطراتی که با هر جراحی همراه است، همراه است. این شامل عفونت، خونریزی، تشکیل خون‌ریزی زیر پوستی، تغییرات حسی در نواحی صورت و گردن، تشکیل اسکار و ریسک‌های مرتبط با استفاده از بیهوشی عمومی است. 
  • برخی از افراد ممکن است به مواد موجود در بوتاکس حساسیت نشان دهند. این واکنش‌ها شامل قرمزی، تورم، خارش و حساسیت در ناحیه تزریق می‌باشد.

بیشتر بخوانید: تفاوت لیفت کامل با مینی لیفت

لیفت-صورت-یا-بوتاکس -مناسب-من

لیفت صورت یا بوتاکس، کدام برای من بهتر است؟

تصمیم بین لیفت صورت و بوتاکس وابسته به نیازها و ترجیحات شخصی شما و همچنین شرایط پزشکی شماست. لیفت صورت یک روش جراحی است و برای چین و چروک های عمیق و افتادگی های پوست مناسب است. از طرفی، بوتاکس یک درمان غیرجراحی است و برای علادم اولیه پیری، چین و چروک های سطحی مناسب است.

 قبل از انتخاب هر کدام، بهتر است با یک پزشک متخصص مشورت کنید تا بهترین راهکار برای نیازهای شما را مشخص کنید.

خلاصه

لیفت صورت یا بوتاکس سوال مهم و پر تکرار مراجعین است. لیفت صورت و بوتاکس دو روش مختلفی هستند که برای جوانسازی و بهبود ظاهر صورت استفاده می‌شوند. قبل از انتخاب هر کدام، بهتر است با یک پزشک متخصص مشورت کنید تا بهترین روش برای نیازهای شما را مشخص کنید.

لیفت صورت یک روش جراحی است که با استفاده از برش‌ها و جابجایی بافت‌های صورت، اثرات پیری را کاهش می‌دهد این روش برای افرادی که چین و چروک های عمیق در صورت و گردن دارند، مناسب است

از طرفی، بوتاکس یک درمان غیرجراحی است که با تزریق موادی به عنوان بوتولینوم توکسین به صورت چین و چروک‌های پوستی را کاهش می‌دهد. این روش برای افرادی که به دنبال راهکاری موقت برای کاهش چین و چروک صورت هستند، مناسب است.

دکتر محمد مهدی سالم

دکتر محمد مهدی سالم

دکتر محمد مهدی سالم متخصص گوش، حلق وبینی و جراحی سروگردن دارای اعتبار بورد تخصصی گوش، حلق و بینی و جراحی سر و گردن (دارای رتبه برتر و جزء ۱۰ درصد اول بورد تخصصی کشور در سال ۹۴)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری مطلب

فهرست محتوا
نمونه‌کار‌های بیشتر...