لوگو دکتر محمد مهدی سالم
دکتر محمد مهدی سالم

کاندیدای مناسب برای لیفت صورت چه افرادی هستند؟!

کاندیدای مناسب برای لیفت صورت چه کسانی هستند؟ لیفت  صورت برای چه کسانی مناسب نیست؟ افرادی که دارای چروک و خطوط متعدد در سطح پوست خود هستند، کاندید مناسبی برای این تکنیک هستند. در این مقاله به طور کامل به این مسئله پرداختیم تا خودتان بتوانید تشخیص دهید که آیا گزینه مناسبی برای این جراحی هستید یا خیر.

کاندیدای مناسب برای لیفت صورت

کاندیدای مناسب برای لیفت صورت

انتخاب فرد مناسب برای لیفت صورت بستگی به چند عامل دارد که شامل سن، وضعیت سلامت، نیازهای زیبایی و انتظارات فرد می‌شود. اگر میخواهید بدانید فرد مناسبی برای انجام لیفت صورت هستید یا خیر بهتر است این موارد را در نظر داشته باشید.

 • در بازه سنی ۳۵ تا ۶۵ باشید.
 • چین و چروک های بسیاری در صورت خود دارید.
 •  پوست فرد به اندازه کافی شل شده باشد.
 • از نظر فیزیکی سالم باشید.
 • پوست ارتجاعی داشته باشند.
 • چین هایی از قسمت بینی به سمت گوشه دهان داشته باشید.
 • افرادی که از گوشه دهان به سمت چانه دارای خطوط پوستی زیادی باشند.
 • صورت شما به سمت پایین افتادگی داشته باشد.
 • در ناحیه گردن خود پوست شل و چین خورده ای داشته باشید.
 • چین های بسیاری عمیقی روی گونه ها داشته باشید.

بیشتر بخوانید: هزینه لیفت صورت در سال ۱۴۰۲

ویژگی  کاندیدای مناسب برای لیفت صورت

کاندید مناسب لیفت صورت چه کسانی هستند؟ فاکتورهایی وجود دارد که در این زمینه موثر است. در ادامه به اصلی ترین آن ها می پردازیم:

وضعیت پوست

وضعیت پوست از جمله عوامل مهمی است که در انتخاب کاندید مناسب برای جراحی لیفت صورت باید مد نظر قرار گیرد.کسانی که پوست آن ها خاصیت ارتجاعی بالایی دارد، کاندید بهتری برای جراحی لیفت صورت هستند. همچنین، وجود خطوط ریز و چین‌های ژنتیکی در پوست نیز می‌تواند نشان‌دهنده مناسب بودن برای جراحی لیفت صورت باشد.

سلامت عمومی

سلامت عمومی فرد نیز باید در انتخاب کاندید مناسب برای جراحی لیفت صورت مد نظر قرار گیرد. افرادی که دارای بیماری‌های مزمن مانند دیابت، فشار خون بالا یا بیماری‌های قلبی هستند، ممکن است برای این نوع جراحی مناسب نباشند. در این موارد، مشورت با پزشک متخصص و انجام آزمایش های لازم برای ارزیابی سلامت عمومی اهمیت دارد.

انتخاب کاندید مناسب برای جراحی لیفت صورت باید با در نظر گرفتن خطرات و عوارض مرتبط با این جراحی انجام شود. عوارض متداولی مانند عفونت، خونریزی، تورم و احتمال واکنش به بیهوشی وجود دارد که باید به دقت بررسی شوند.

بیشتر بخوانید: بهترین جراح لیفت صورت در تهران

انتظارات فرد

انتظارات فرد نیز باید در انتخاب کاندید مناسب برای جراحی لیفت صورت مد نظر قرار گیرد. افرادی که انتظارات واقع‌بینانه و مطابق با واقعیت از جراحی دارند و به دقت آگاهانه به توضیحات پزشک گوش می‌دهند، مناسب‌تر هستند. انتظارات غیر واقع‌بینانه و بی‌ربط با واقعیت ممکن است منجر به نارضایتی از نتیجه جراحی شود.

شل بودن پوست

 با گذر زمان و افزایش سن، پوست صورت تدریجاً شل می‌شود و دیگر همانند دوران جوانی سفتی اش را از دست می‌دهد. این تغییرات به ویژه در قسمت‌هایی نظیر گردن و پایین صورت بیشتر به چشم می‌آید. افراد به دلیل این مشکل معمولاً به جراحی لیفت صورت روی می‌آورند. این جراحی امکان برداشتن هرگونه پوست اضافی و شل شده را فراهم می‌کند، که به طور قابل توجهی شکل کلی صورت را تغییر می‌دهد.

بیشتر بخوانید: بهترین سن لیفت صورت

افرادی-که-نباید-لیفت-صورت-انجام-دهند

افرادی که نباید لیفت صورت را انجام دهند؟

افرادی که به بیماری های زیر مبتلا بوده و با مشکلات زیر درگیر هستند:

مشکلات سلامت عمومی:

سلامتی عمومی مانند

 • بیماری‌های قلبی
 • بیماری‌های ریوی مزمن
 • دیابت نوع ۲
 • فشار خون بالا
 • عفونت‌های مزمن
 • بیماری‌های خونی و سیستمیک
 • یا سیستم ایمنی ضعیف

بیشتر بخوانید: عوارض لیفت صورت

مشکلات پوستی:

افرادی که دارای مشکلات پوستی مانند

 • التهاب
 • عفونت
 • آکنه شدید
 • آسیب‌های عمیق پوستی

بهترین کاندیدای مناسب برای لیفت صورت چه ویژگی هایی دارند؟

بهترین کاندیدای لیفت صورت، افرادی هستند که علائم پیری در صورت خود را مشاهده کرده‌اند، سلامتی عمومی خوبی دارند و توقعات واقع‌بینانه از نتیجه عمل دارند. بنابراین لیفت صورت برای خانم ها و آقایانی که ویژگی های زیر را دارند، مناسب است:

·        پوست آن ها خاصیت ارتجاعی دارد

·        دچار افتادگی پوست صورت شده اند

·        مایل به رفع چین و چروک های صورت هستند

·        دوست دارند نتیجه سریع از درمان دریافت کنند

بیشتر بخوانید: بهترین حالت خوابیدن بعد از لیفت صورت

چه افرادی در چه شرایطی می توانند لیفتینگ صورت را انجام دهند؟

از آنجایی که این یک جراحی پر تهاجمی نیست افراد در هر سنی با شرایط مختلف برای خانم ها و آقایان می تواند مناسب باشد. زمانی که شما برای این جراحی به متخصص مراجعه می کنید، وی با در نظر گرفتن شرایط شما این مورد را مشخص می کند.

 ایده آل ترین نتیجه زمانی به دست می آید که فرد دچار افتادگی پوست و چین و چروک در نواحی مختلف صورت شده باشد. در این صورت اقدام به این جراحی می تواند به فرد در کسب نتیجه موثر کمک کند.

خلاصه

کاندیدای مناسب برای لیفت صورت افرادی هستند که علائمی اعم از افتادگی و چین و چروک در صورت خود مشاهده می‌کنند و دوست دارند تغییرات گسترده در ظاهر خود ایجاد کنند. این جراحی برای خانم ها وآقایانی مناسب است که دارای افتادگی‌ پوست صورت، و ایجاد خطوط و چین‌های عمیق در صورت خود روبرو باشند.

همچنین، فرد باید جسمی و روحی برای عمل جراحی آماده و قادر سپری دوره نقاهت بعد از آن باشند. افراد باید انتظارات واقع‌بینانه‌ای از نتایج جراحی داشته باشند و با پزشک خود در مورد این موضوع مشورت کنند. در نهایت، مهم است که قبل از تصمیم‌گیری در مورد عمل جراحی، به دقت مشاوره پزشکی دریافت شود و تمامی جوانب مربوط به عمل جراحی را با پزشک مورد اطلاعات داده شود تا تصمیم بهتری گرفته شود.

سوالات متداول

چرا کاندیدای لیفت صورت روش جراحی را برای جوانسازی انتخاب می کنند؟

در این روش، نتایج برای مدت طولانی دوام خواهد داشت اما عواملی مانند فرایند پیری طبیعی و عوامل محیطی نیز ممکن است بر تغییرات در طول زمان تأثیر بگذارد.

بهترین کاندیدای مناسب برای لیفت صورت باید چه انتظاراتی از نتیجه جراحی داشته باشند؟

فرد باید انتظارات و امیدهای واقع ‌بینانه از نتایج جراحی را داشته باشد و به دقت با پزشک مشورت کند تا درک کاملی از نتیجه بعد از عمل و همچنین عوارض کوتاه مدت و مراقبت های لازم دریافت کند.

کدام روش برای کاندیدای جراحی لیفت صورت پیشنهاد می شود؟

این جراحی معمولا با لیفت آندوسکوپی انجام می شود. اما انتخاب روش مناسب جراحی با بررسی دقیق پوست شما توسط متخصص انجام می شود.

دکتر محمد مهدی سالم

دکتر محمد مهدی سالم

دکتر محمد مهدی سالم متخصص گوش، حلق وبینی و جراحی سروگردن دارای اعتبار بورد تخصصی گوش، حلق و بینی و جراحی سر و گردن (دارای رتبه برتر و جزء ۱۰ درصد اول بورد تخصصی کشور در سال ۹۴)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری مطلب

فهرست محتوا
نمونه‌کار‌های بیشتر...